Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko przez wzgląd na niemal pusty kalendarz makroekonomiczny, wewnątrz którego próżno było szukać dziś jakichkolwiek istotnych publikacji. Na nieco mniejszą zmienność w trakcie dzisiejszej sesji wpłynąć mógł również fakt, iż mamy dziś trzeci poniedziałek stycznia, a więc tzw. Blue Monday czyli inaczej najbardziej depresyjny dzień w roku.


Kursy walut na rynku Forex w poniedziałek, 20 stycznia 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN rośnie w poniedziałek o 0,05%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN spada w poniedziałek o 0,04%
  • Kura funta GBPPLN rośnie w poniedziałek o 0,02%
  • Kurs dolara USDPLN rośnie w poniedziałek o 0,11%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8268 zł 20.01.2020, godzina 17:30
Kurs euro EURPLN 4,2415 zł 20.01.2020, godzina 17:30
Kurs funta GBPPLN 4,9745 zł 20.01.2020, godzina 17:30
Kurs franka CHFPLN 3,9486 zł 20.01.2020, godzina 17:30

Kurs euro

Kurs euro zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji skromne 0,05%. Warto zwrócić jednak uwagę, że jest to już czwarty dzień nieprzerwanych wzrostów wspólnej waluty. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, notowania pary walutowej EURPLN mogłyby dotrzeć w najbliższym czasie w okolice 4.2510.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego

Kurs franka szwajcarskiego traci w poniedziałek symboliczne 0,04%. Warto zwrócić jednak uwagę, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek ten pokonał techniczny opór w okolicy 3.94 zł. Jeżeli więc wzrosty będą kontynuowane, kurs franka mógłby w najbliższym czasie dotrzeć w okolice 3.9850 zł, bądź nawet 4.05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta

Kurs funta zyskuje w poniedziałek 0,02%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już piąty dzień nieprzerwanych wzrostów na notowaniach pary walutowej GBPUSD. Dzięki tej aprecjacji kurs funta dotarł w okolice pokonanego w poniedziałek wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniam 61.8% korekty Fibonacciego oraz uwzględniając, że już w piątek pojawiła się tu reakcja podażowa, niewykluczone, że w najbliższym czasie strefa ta zostanie odrzucona. Jeżeli tak się stanie, kurs funta mógłby nawet wrócić do spadków.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara

Kurs dolara wzrasta w poniedziałek o 0,11%. Jest to już trzeci dzień jego nieprzerwanej aprecjacji. Warto zwrócić jednak uwagę, że notowania pary walutowej USDPLN znajdują się obecnie w okolicy lokalnego oporu. Dopóki strefa ta nie zostanie trwale pokonana, dalsza aprecjacja stać będzie pod sporym znakiem zapytania.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd rynków – Blue Monday dopadł rynki
Następny artykułŚwięto w USA i niewielka zmienność w Europie – Komentarz giełdowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here