Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas popołudniowego handlu w poniedziałek rośnie. Para GBP/USD oscyluje podczas pisania analizy po cenie 1,31000 wskazując na możliwość wystąpienia dalszych wzrostów. Para cały czas buduje sentyment oczekiwania na impulsy – o czym świadczą coraz to wyższe dołki. W tym momencie inwestorzy powinni być przygotowani do możliwości wyłamania obecnego impasu konsolidacyjnego oraz na większą zmienność po ówcześnie przekroczonym poziomie 1,31360. 

Finax

Obecny okres marca i kwietnia jest dla pary GBP/USD pod znakiem konsolidacji na szerokim dość paśmie 1,3000 a 1,3300 co sprawia, że chęć inwestowania w walutę w tym momencie może być mniejsza. I nic w tym dziwnego, ponieważ wraz z konsolidacją przychodzi również zmniejszony zasięg – który bywa w tym momencie coraz bardziej ryzykowany w kontekście handlu intrady. Jednak dwie ostatnie sesje na parze funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara pokazują, że zmienność wraca a tendencja nadal utrzymywana jest ku górze.

Kurs funta rośnie – para GBP/USD na wykresie H1 – czas na przełamanie obecnego impasu?

W tym momencie para GBP/USD nadal podtrzymuje tendencję wzrostową, dlatego podczas dzisiejszej sesji handlowej oczekuje się dalszych wzrostów, z naciskiem na test poziomów 1,32000 oraz na bronienie poziomu 1.30455. Jeśli faktycznie taki scenariusz miałby zostać zrealizowany, wówczas przed inwestorami intraday stoi możliwość dołączenia do ponad 100 – pipsowego ruchu wzrostowego z ryzykiem określonym na nie więcej niż 30 pipsów. W pierwszym momencie może nie wydawać się to bardzo satysfakcjonujące, jednak perspektywa 3:1 w terminie jednej – dwóch sesji handlowych w zupełności powinna wystarczyć. Na chwilę obecną zdaje się, że perspektywa wzrostu pary jest relatywnie duża. Warto zatem obserwować obecne poziomy cenowe oraz próbować dołączyć po niewielkiej korekcie pary.

wykres GBPUSD H1 15.04.2019
GBPUSD H1 15.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here