Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta brytyjskiego w stosunku do amerykańskiego dolara podczas wczesnych godzin handlowych w czwartek nieznacznie rośnie. Para GBP/USD oscyluje podczas pisania analizy wokół poziomu 1,30850 – sugerując dalsza konsolidację w szerokim przedziale cenowym ponad 120 pipsów. Niedawna zmiana sytuacji w Wielkiej Brytanii – czyli moment, w którym Unia Europejska zgodziła się na przedłużenie terminu opuszczenia UK struktur unijnych sprawia, że para może w ciągu najbliższych tygodni nabrać sporej zmienności. W jaki sposób jednak para wygląda aktualnie?


Aktualny sentyment pary GBP/USD nie można uznać za kierunkowy – w tym momencie analizując parę w kontekście interwału czasowego H1 – można z całą pewnością powiedzieć, że szerokie pasmo konsolidacyjne tak długo jak długo nie zostanie wybite – para będzie nadal nie wskazywała nic konkretnego. Jednak – nawet konsolidację można wykorzystać na swoją korzyść, jeśli tylko wykres zbliży się do odpowiednich stref na wykresie. W tym momencie inwestorzy swoje oczy mają skierowane na górnym ograniczeniu pary – które może wygenerować kolejne sygnały spadkowe.

Kurs funta rośnie – para GBP/USD na wykresie H1, konsolidacja nadal odczuwalna

Z perspektywy interwalu czasowego H1 para GBP/USD znajduje się w kanale wzrostowym, który jeśli zostanie nadal utrzymany jak to miało miejsce dotychczas, wówczas można będzie spodziewać się dotarcia wykresu w bliskie okolice poziomu oporowego na strefie 1,31360 – który – powinien wyhamować dalsze wzrosty na parze. Jeśli wykres zareaguje klasycznie – zakładając, że dalej konsolidacyjne poziomy będą otrzymywać wykres – poziomem docelowym dla pozycji krótkich będzie strefa oddalona od oporu o 120 pipsów – poziom 1,30170.

wykres GBPUSD H1 11.04.2019
GBPUSD H1 11.04.2019

Dopiero wybicie ważniejszych, przedstawionych powyżej stref zmieni obecne postrzeganie rynku – jednak jak widać po samym wykresie, na razie nie zapowiada się na większe zmiany układów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here