Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskie podczas poniedziałkowych notowań rośnie. Brytyjska waluta oscyluje wokół ceny 1,29200 sprawiając wrażenie odnowienia pozytywnego sentymentu na parze. Potencjał dalszych wzrostów jest nadal bardzo prawdopodobny a wybicie intradayowych poziomów oporowych powinno tylko przyspieszyć potencjalny wzrosty na parze. Czy waluta będzie w stanie osiągnąć poziom 1,30200 w niedługim czasie? Przyjrzyjmy się notowaniom GBP/USD na wykresie H1.


Mimo napiętej sytuacji w Wielkiej Brytanii oraz stale uciekającego czasu zbliżającego Zjednoczone Królestwo do opuszczenia struktur Unii Europejskiej – premier Theresa May nie zamierza się poddawać. Wyjście UK bez porozumienia nie jest jeszcze przesądzone, a na ten tydzień brytyjska premier ustaliła kilka spotkań z członkami Unii Europejskiej w sprawie dalszych rozmów negocjacyjnych. W tym momencie para funta szterlinga do dolara amerykańskiego staje się bardzo podatna na informacje rynkowe oraz podwyższoną zmienność. Pierwsze reakcje na wieść o kontynuacji rozmów zdają się być pozytywne patrząc na wykres, kiedy to funt znacznie umacnia się do dolara od piątkowych notowań pary.

Kurs funta rośnie – GBP/USD na wykresie H1

Na wykresie H1 widoczne umocnienie ma miejsce z nieprzypadkowego poziomu wsparcia – 1,27950, które wznosi wykres ponad 145 pipsów wyżej. Aktualnie, mimo, iż para znajduje się blisko trefy oporowej – potencjał dalszych wzrostów jest nadal bardzo duży a cel dla pozycji długich już w tym momencie szacuje się na poziomie 1,30200, czyli dalszego potencjały wzrostu o blisko 100 pipsów. Widząc aktualną sytuacje można zatem zaryzykować stwierdzeniem, że para po wybiciu widocznego na poniższym wykresie boxa konsolidacyjnego powinna nadal rosnąć. Dołączenie do takiego scenariusza powinno oznaczać 100 pipsowy poziom docelowy (Take Profit) oraz położenie pozycji obronnej typu Stop Loss w okolicach poziomu 1,28990, co przełożyłoby się na scenariusz z zyskiem do ryzyka na poziomie 4:1.

wykres GBPUSD H1 18.02.2019
GBPUSD H1 18.02.2019

Negacją scenariusza wzrostowego będzie wybicie widocznej strefy wsparcia z powyższego wykresu, co oznaczać będzie dalszą słabość pary oraz możliwość re-testu strefy 1.28400.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here