Jeden funt szterling i dolar amerykańskiKurs funta szterlinga wobec japońskiego jena podczas środowej sesji handlowej rośnie. Para GBP/JPY na wykresie H1 zdaje się budować schemat wzrostowy – a najbliżej obcujący poziom oporu jeśli tylko zostanie podczas dzisiejszej sesji przełamany, będzie to oznaczać dla pary potencjał dalszych wzrostów. W tym momencie wzrosty są najbardziej prawdopodobnym scenariuszem – jednak warto pamiętać, że na kurs funta szterlinga wpływać będą również dzisiejsze dane dotyczące premier Theresy May. 


Sentyment na parze funta szterlinga wobec japońskiego jena nadal wykazuje tendencję wzrostową. Dane dotyczące faktu, czy brytyjska premier – Theresa May opuści dotychczas piastowane stanowisko wraz z oddaniem sprawy Brexitu w ręce brytyjskich ministrów z całą pewnością będą miały znaczny wpływ na kurs funta, dlatego zalecana jest szczególna ostrożność podczas handlu na parze GBP/JPY. Spójrzmy w takim razie jaki jest na dzisiejszą sesję handlową najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Kurs funta rośnie – para GBP/JPY na wykresie H1

Z punktu widzenia godzinnego wykresu widoczna jest nadal trwająca tendencja wzrostowa mimo ostatnich fal korekcyjnych. W tym momencie oczekuje się przełamania widocznego na poniższym wykresie oporu na strefie 145,900 oraz kontynuacji wzrostów przynajmniej do poziomów 146,600. Podczas przełamania strefy oporowej pozycja obronna typu stop loss nie powinna przekraczać 15 pipsów wobec potencjału 70 pipsów targetu dla pozycji długich. Następnie od pary oczekuje się testu ostatniej strefy szczytów rozrysowanej na poniższym wykresie i kontynuacji wzrostów.

wykres GBPJPY H1 27.03.2019
GBPJPY H1 27.03.2019

Scenariusz powinien zostać wykonany jeszcze podczas dzisiejszej sesji – a zmienność na parze może działać tylko na korzyść. Zaleca się jednak ostrożność podczas handlu na parze bliżej godzin wieczornych – oraz obserwację, czy obecna sekwencja (opisywana już powyżej) nie jest negowana.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here