Banknot 20 funtówKurs funta szterlinga wobec japońskiego jena podczas poniedziałkowej sesji rośnie. Para GBP/JPY podczas pisania analizy oscyluje wokół ceny 145,286, zbliżając się do strefy oporowej. W tym momencie widoczna presja wzrostowa pary sprawia, że potencjał wybicia obecnego poziomu oporu zdaje się bardzo duży – dlatego inwestorzy pozycyjni oraz intraday powinni obserwować obecne poziomy pary. Kurs funta jest w stanie umacniać się dalej wobec pary, ponieważ widocznie kurs japońskiego jena osłabia się wobec rzeszy walut. Spójrzmy na parę w kontekście dalszych wzrostów na interwale czasowym H1.


W tym momencie, podczas poniedziałkowej sesji handlowej inwestorzy intraday mogą doświadczyć większej zmienności na parze funta szterlinga. Para znajduje się w istotnym dla perspektywy średnioterminowej miejscu – na oporze cenowym 145,350, który jeśli zostanie wybity, wówczas mowa będzie o zwiększonej zmienności pary, ponieważ trwająca pomiędzy poziomami 147,350 a 144,000 konsolidacja trwa już ponad tydzień czasu. Warto zatem obserwować parę z obecnych poziomów w kontekście możliwości wybicia obecnego trendu bocznego.

Kurs funta rośnie – para GBP/JPY na wykresie H1

Z perspektywy interwału czasowego H1 – para zbliżyła się do istotnego oporu – co jest w tym momencie już trzecim testem poziomu. Jeśli dojdzie do wybicia strefy podażowej, wówczas inwestorzy intraday powinni spodziewać się większej zmienności oraz ustanowienia większego podejścia – przynajmniej do poziomu 146,400 jako pierwszy poziom dla pozycji long oraz drugi – ustalony na strefie 147.000. Poziom ten wynika z ustalenia ostatnich ruchów wzrostowych, które podczas przełamania strefy oporu mogą się powtórzyć. wykres GBPJPY M30 01.04.2019

GBPJPY M30 01.04.2019Stop loss dla pozycji długich podczas wybicia nie może przekraczać 20 pipsów, a z czasem – podczas ustanawiania wyższych dołków powinien być odpowiednio przenoszony aż do momentu osiągnięcia pozycji break even. W tym momencie potencjał wybicia górą jest bardzo duży – warto obserwować parę.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here