Notowania walut USD, EUR, GBP, JPYKurs funta szterlinga wobec japońskiego jena podczas wtorkowych notowań nieznacznie rośnie. Para GBP/JPY generuje jednak przy tym sygnał wzrostowy, wynikający z podstawowych strategii. Para oscyluje wokół ceny 145.400, przekraczając standardową średnią kroczącą na wykresie H1. Dorabiający sentyment funta szterlinga zdaje się działać na korzyść wobec większości par walutowych, w tym wobec kursu japońskiego jena. Czy wygenerowany sygnał wzrostowy utrzyma się podczas dzisiejszej sesji handlowej? 


Sentyment na funcie brytyjskim podczas ostatnich sesji handlowych zdaje się poprawiać – jednak inwestorzy nadal czekają na odpowiedni moment, aby podkupować walutę. Mimo niestabilnej sytuacji nadal waluta utrzymuje się na poziomach wskazujących co najwyżej sentyment neutralny – dlatego świadczy to tylko o możliwości dalszych wzrostów gdy pojawi się choć cień pozytywnych przesłanek z rynku brytyjskiego. W tym momencie para GBP/JPY zaczyna generować sygnały wzrostowe, jednak czy finalnie para utrzyma się dając możliwość wykorzystania ruchu ku gorze?

Kurs funta rośnie – para GBP/JPY na wykresie H1 – sygnał wzrostowy?

Z perspektywy wykresu H1 – standardowa średnia SMA88 została przekroczona po raz pierwszy od momentu raptowniejszych spadków na parze. Jeśli para w tym momencie utrzyma się na poziomie 145.300 oznaczać to będzie pełne wygenerowanie sygnału z podstawowej strategii simple swing – mówiącej, że wyjście powyżej średniej wraz z jej testem od drugiej strony (w tym wypadku od góry) oznacza wygenerowanie sygnału. Celem w tym momencie dla pozycji długich może być poziom nawet 147.300, czyli oddalona strefa o blisko 200 pipsów od katulanej ceny.

wykres GBPJPY H1 26.03.2019
GBPJPY H1 26.03.2019

Pozycje typu stop loss nie powinny być wówczas większe niż 25 pipsów poniżej poziomu wsparcia 145.300 – który jeśli zostanie wybity, automatycznie zaneguje dalszy scenariusz wzrostowy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here