Polski złoty nie może zaliczyć piątkowej sesji do udanych. Znacząco osłabia się się on dziś bowiem w relacji do euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga oraz dolara amerykańskiego.


Kursy walut na rynku Forex w piątek, 24 stycznia 2020 r.

  • Kurs euro EURPLN rośnie w piątek o 0,26%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN rośnie w piątek o 0,36%
  • Kura funta GBPPLN rośnie w piątek o 0,11%
  • Kurs dolara USDPLN rośnie w piątek o 0,58%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8610 zł 24.01.2020, godzina 17:30
Kurs euro EURPLN 4,2572 zł 24.01.2020, godzina 17:30
Kurs funta GBPPLN 5,0464 zł 24.01.2020, godzina 17:30
Kurs franka CHFPLN 3,9757 zł 24.01.2020, godzina 17:30

Kurs euro

Kurs euro zyskuje się w trakcie piątkowej sesji o 0,26%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzeci dzień nieprzerwanej aprecjacji wspólnej waluty. To właśnie wskutek tych wzrostów kurs euro pokonał techniczny opór w wysokości 4.2510 zł, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w okolice 4.2750 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od października 2019 r.

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie piątkowej sesji 0,36%. Dzięki tej aprecjacji, kurs funta znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy października 2019 r. Spoglądając jednak z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek ten wybił niedawno górą z formacji trójkąta prostokątnego. Jeżeli zatem tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby dotrzeć w okolice 3.9850 zł, bądź nawet 4.05 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta zyskuje dziewiątą sesję z rzędu

Kurs funta zyskuje w trakcie piątkowej sesji 0,11%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już dziewiąta sesja nieprzerwanej aprecjacji GBP z rzędu. W dniu wczorajszym kurs funta pokonał techniczny opór w wysokości 5.03 zł i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania rejonu 5.07 zł, bądź nawet 5.1250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara pokonuje istotny opór

Kurs dolara zyskuje w piątek 0,58%. Dzięki tak znacznej aprecjacji. notowania pary walutowej USDPLN pokonały wczoraj techniczny opór, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów kursu dolara amerykańskiego w najbliższym czasie.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta największym przegranym sesji! GBP najsłabszą walutą G8
Następny artykułBlok po 22 – 24 stycznia 2020: GBP/USD, USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here