Naga MarketsKurs funta jest w trakcie niezwykle dynamicznego rajdu wzrostowego. Fakt ten sprawił, że w stosunku do dolara amerykańskiego, dolara kanadyjskiego, franka szwajcarskiego i jena japońskiego jest on najdroższy od maja 2019 r., w stosunku do euro od maja 2017 r., a w stosunku do dolara australijskiego od czerwca 2016 r. Okazuje się jednak, że im droższy funt, tym bardziej nerwowi stają się inwestorzy handlujący na rynku opcji.


Inwestorzy wątpią w dalsze wzrosty kursu funta

Wraz z tym, jak kurs funta umacnia się w reakcji na sondażowe wyniki przyszłotygodniowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, które wskazują na przewagę Borisa Johnsona i Partii Konserwatywnej, inwestorzy zaczynają podchodzić do GBP coraz bardziej niedźwiedzio. Spodziewają się oni bowiem ze w ciągu ośmiu miesięcy dojdzie do deprecjacji kursu funta.

Bloomberg zwraca uwagę, że działania inwestorów mogą sugerować, iż równoważą oni zaufanie do wygranej premiera Borisa Johnsona z wątpliwościami dotyczącymi sondaży opinii publicznej, które zasadniczo nie przewidziały wyników referendum dot. Brexitu z 2016 r., czy wyników wyborów powszechnych z 2017 r.

Biorąc jednak pod uwagę sondażowe wyniki zaplanowanych na 12 grudnia br. wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, obserwowane obecnie wzrosty kursu funta nie powinny nikogo zbytnio dziwić. GBP preferuje bowiem rządy Partii Konserwatywnej zarówno dzięki większemu prawdopodobieństwu dokończenia Brexitu, jak również przez wzgląd na politykę przyjazną dla rynku, w przeciwieństwie do obietnic Partii Pracy dotyczących nacjonalizacji przemysłu i restrukturyzacji gospodarki.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPolski złoty wyraźnie zyskuje do euro, funta, dolara i franka. GBPPLN coraz wyżej
Następny artykułKNF z Bułgarii ostrzega przed lokalnymi „łowcami frajerów”. Uwaga na dwie firmy Forex!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here