Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia poznaliśmy bowiem jedynie dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych oraz raport EIA obrazujący poziom i kierunek zmiany zapasów ropy naftowej w magazynach.

Kurs franka szwajcarskiego największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:05 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego jedynie symboliczną aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara kanadyjskiego. Najsilniejszą spośród walut G8 był natomiast w trakcie środowego handlu frank szwajcarski.

Dane z godz. 17:05 | Źródło: finviz.com

Kurs funta rośnie 10. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego już dziesiątą sesję z rzędu, co jest najdłuższą wzrostową serią w historii notowań tej pary walutowej (a przynajmniej od grudnia 1979 roku).

Warto zwrócić uwagę, że w skutek piątkowej aprecjacji kurs funta pokonał lokalny opór w wysokości 1,2640 i znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy marca br. Potencjał do dalszych wzrostów wydaje się jednak dość mocno ograniczony, gdyż rynek ten znajduje się obecnie w okolicy kolejnego, niezwykle istotnego oporu.

GBPUSD Daily

Kurs franka najwyżej od połowy marca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek trwającej od początku tygodnia deprecjacji dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego rynek pokonał horyzontalne wsparcie w wysokości 0,95 i znalazł się na najniższym poziomie od połowy marca br.

USDCHF Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here