Kurs funta rósł w kwietniu o 10 gr! Ile kosztuje euro, dolar i frank w długi weekend majowy?Kurs funta jako jedyny zamykał kwiecień z wyraźnym zyskiem do złotego, umacniając się o 10 groszy (2%). Z kolei dolar, euro i frank notowały niewielką deprecjację. Należy jednak zaznaczyć, że marzec był jednym z rekordowych miesięcy pod względem tempa i dynamiki przeceny polskiej waluty. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w Majówkę, 1 maja 2020 roku i ile zapłacisz za wymianę w kantorze.

  • Kursy walut 1 maja 2020 roku: dolar kosztuje 4,1599 zł, euro 4,5572 zł, frank 4,3158 zł, a funt 5,2241 zł
  • Indeks PLN traci w piątek 0,06% do ważonego koszyka walut
  • Funt jako jedyny zamykał kwiecień z zyskiem do złotego, pozostałe waluty skromnie traciły
  • Kurs dolara był mocniej przeceniany w czwartek, w efekcie czego USD/PLN chwilowo osuwał się poniżej 4,15 zł
  • W piątek nie działa polska GPW oraz kilka innych giełd w regionie, między innymi we Francji, Niemczech i Szwajcarii

Kurs dolara spadał poniżej 4,15 zł. USD/PLN najniżej od 15 kwietnia

W trakcie czwartkowej sesji kurs dolara osuwał się o 0,8% i testował dołki na wysokości 4,1359 zł, co było najniższym poziomem od połowy ubiegłego miesiąca. Co prawda początek majówki przynosi korektę wzrostową i odbicie o 0,4% przy jednoczesnym powrocie nad 4,15 zł, była to jednak nieliczna w ostatnim czasie próba wymuszenia silniejszej korekty spadkowej na parze USD/PLN.

Kurs dolara w piątek odbija po silniejszym osunięciu z czwartku. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara w piątek odbija po silniejszym osunięciu z czwartku. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro wybija 4,55 zł, bez spadków w przypadku EUR/PLN

W piątek eurozłoty umacnia się o 0,22% i przebija psychologiczną w ostatnim czasie barierę 4,55 zł. W przypadku EUR/PLN nie widać jakichkolwiek oznak umacniania się złotego, a w szerszej perspektywie cały ruch odbywa się w ramach wąskiej konsolidacji, która jest aktywna od połowy marca bieżącego roku.

Euro pozostaje mocne w stosunku do dolara amerykańskiego, wybijając w czwartek istotny poziom 1,09 USD i testując najwyższe pułapy od ponad dwóch tygodni. W efekcie ponownie zwiększa się szansa testu strefy 1,10 USD, co mogłoby również dalej podbijać wycenę pary walutowej ze złotym.

Kurs euro utrzymuje siłę pod koniec tygodnia. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro utrzymuje siłę pod koniec tygodnia. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka również silniej w górę 1 maja. CHF/PLN rośnie o ponad 0,4%

Po spokojnej sesji czwartkowej, kurs franka rośnie do złotego w majówkę o ponad 0,4% i wyznacza dzienne maksima na poziomie 4,3165 zł. W szerokiej perspektywie co prawda nadal porusza się w wąskim kanale (ruch bokiem) i zbyt wiele nie powinno zmienić się w tym zakresie w przeciągu następnych kilku tygodni, jednak strefa 4,30 zł obecnie pełni rolę lokalnego wsparcia.

Kurs franka zamykał kwiecień ze skromną stratą, w piątek jednak rośnie. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka zamykał kwiecień ze skromną stratą, w piątek jednak rośnie. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta jako jedyny kończył miesiąc na plusie. GBP/PLN w górę o 2%, test najwyższych poziomów od końca 2016 r.

Jako jedyny z opisywanych powyżej par walutowych, kurs funta zamykał kwiecień z wyraźniejszym wzrostem do złotego. Para walutowa GBP/PLN w ubiegłym miesiącu umacniała się o 2%, nominalnie zwiększając swoją wartość o 10 groszy i testując na przestrzeni ostatnich tygodni najwyższe poziomy od końca 2016 roku.

W czwartek kurs funta ponownie próbował naruszać lokalne maksima, ostatecznie jednak to się nie udało, a w piątek miejsce ma nieznaczna korekta notowań (o niespełna 0,01%). Para walutowa GBP/PLN utrzymuje się jednak nad poziomem 5,22 zł.

Kurs funta kończy kolejny dobry miesiąc. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta kończy kolejny dobry miesiąc. Źródło: Tradingview.com

Brytyjska waluta dobrze radzi sobie również do dolara amerykańskiego, w czwartek testując poziom 1,26 USD, najwyższy od ponad dwóch tygodni.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here