Kurs funta rósł o 35 groszy. Polski złoty koryguje do euro, franka i dolara w czwartekPolska złotówka w środę oraz w czwartek testowała najniższe poziomy od końca grudnia 2020 roku, jednak w południe widać wyraźne odbicie od lokalnych minimów. Najsilniej do złotego koryguje kurs funta (GBP/PLN), który spada o 0,4%. Nie zmienia to faktu, że od połowy grudnia zyskiwał do złotego ponad 35 groszy. Traci również frank (CHF/PLN), a skromniejszą deprecjację (utratę wartości) widać na dolarze (USD/PLN) oraz euro (EUR/PLN).

  • Kursy walut w czwartek, 28 stycznia 2021 roku, prezentują się następująco: euro kosztuje 4,5469 zł, dolar 3,7541 zł, frank 4,2201 zł i funt 5,1254 zł
  • Kurs funta najmocniej korzystał w tym tygodniu z osłabienia złotówki i przez chwilę testował najwyższe poziomy od maja
  • Południe na rynku Forex przynosi korektę wzrostową spadków PLN

Kurs funta w górę o 35 groszy od połowy grudnia. GBP/PLN koryguje

Po środowym umocnieniu i teście najwyższych poziomów od maja ubiegłego roku, kurs funta w czwartek silniej koryguje i traci do polskiego złotego 0,4%. W efekcie para walutowa GBP/PLN powraca pod poziom 5,15 zł i za jednego funta płaci się w tym momencie 5,12 zł.

Patrząc na poniższy wykres widać, że od strony technicznej opór ustanowiony pod koniec października ubiegłego roku, nadal pozostaje w grze i tak długo jak nie zostanie pokonany, tak długo kurs funta nie powinien silniej rosnąć.

Warto zauważyć, że w przeciągu półtorej miesiąca funt rósł o 35 groszy, w tym czasie notując tylko jedną korektą spadkową. Nieudana próba naruszenia obecnego oporu może być okazją do ponownej korekty spadkowej, jednak w tym celu niezbędne będzie silne pokonanie poziomu 5,10 zł.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka traci 0,2%, CHF/PLN wraca do 4,21 zł

Kurs franka w trakcie czwartkowej sesji chwilowo testował poziomy tuż pod 4,24 zł, czyli najwyższe w tym roku, w godzinach południowych dochodzi jednak do odwrotu tendencji na parze walutowej CHF/PLN, w efekcie której osuwa się ona o 0,2%.

W tym momencie za jednego frank się już 4,21 zł, a sytuacja techniczna nie ulega większej zmianie. Z punktu widzenia analizy technicznej nadal aktywnym pozostaje zakres wąskiej konsolidacji pomiędzy wsparciem 4,20 zł, a oporem 4,25 zł, który ostatni raz testowany był pod koniec grudnia.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara stabilniejszy. USD/PLN korzysta ze wsparcia na 3,75 zł

Na parze z dolarem amerykańskim nie widać tak silnych ruchów jak w przypadkach powyżej opisywanych, jednak para walutowa USD/PLN również próbowała wczoraj i dzisiaj pogłębiać tegoroczne szczyty. W efekcie, kurs dolara chwilowo wzrastał ponad 3,77 zł, co było najwyższą cenę od końca listopada. W tym momencie jednak za jednego dolara płaci się około 2 groszy mniej, a ten kosztuje 3,75 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Euro najspokojniejsze w czwartek

Kurs euro po porannej próbie pokonania oporu na wysokości poziomu 4,55 zł oraz próbie pogłębienia tegorocznych szczytów w okolicach południa koryguje wcześniejsze wzrosty, a para walutowa EUR/PLN osuwa się o 0,05%. Pokazuje to jednak, że na rynku złotego widać presję na dalsze osłabianie, co powiązane jest między innymi ze zmianą nastawienia inwestorów międzynarodowych do ryzyka. W tym momencie, na świecie rośnie dolar amerykański i spadają notowania giełd, tracą również waluty rynków wschodzących, do których zalicza się między innymi polskie złoty.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | prognoza bitcoin | dolar usd kurs | dax30 | orlen akcje forum |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here