Jeden funt szterling i dolar amerykańskiNotowania pary walutowej GBP/PLN pozostają od początku tego tygodnia w konsolidacji. Niepewność związana co do dalszych losów Brexitu w związku z dymisją Theresy May sprawia, że inwestorzy, którzy od początku maja wyprzedają funta szterlinga czekają na nowe informacje w celu ich zdyskontowania. Za jednego funta w czwartek rano należy zapłacić około 4,87 zł. Dokąd zmierza GBP/PLN? Sprawdź jak kształtuje się kurs funta w czwartek, 30 maja 2019 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
GBPPLN 4,87 zł funt brytyjski

Kurs funta bez rozstrzygnięć pod koniec tygodnia

Kurs pary GBP/PLN pozostaje w zakresie wąskiej, bo zaledwie 350 pipsowej konsolidacji między poziomami 4,8515 – 4,8867. Wybicie dołem powinno umożliwić sprzedającym przetestowanie psychologicznego poziomu wsparcia 4,80. Z drugiej strony pokonanie górnego ograniczenia konsolidacji dałoby możliwość testu oporu 4,91. Jeśli kupującym udałoby się przeforsować ten poziom, a w konsekwencji 4,9360 oznaczałoby to wyrysowanie nowego lokalnego szczytu, co umożliwiłoby na wyhamowanie presji podaży.

InvestCuffs

KURS FUNTA W CZWARTEK 30 MAJA 2019

Wsparcie Opór
4,8515 zł 4,8867 zł
4,8000 zł 4,9066 zł
4,7500 zł 4,9360 zł

Hard Brexit czy brak Brexitu?

Puzzle UE UK Unia GBP Brexit EURSłabe wyniki Partii Konserwatywnej oraz Partii Pracy, dwóch głównych sił w brytyjskim parlamencie, w wyborach do Parlamentu Europejskiego sprawiło, iż zwiększyło się prawdopodobieństwo scenariuszy, które do tej pory były bagatelizowane przez rynkowy konsensus. Z niedawno przeprowadzonej analizy wynika, że brak Brexitu w porównaniu do Brexitu bez umowy handlowej (hard Brexit) mogłoby pozytywnie wpłynąć na PKB Wielkiej Brytanii zwiększając je nawet o 9%.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here