Kurs funta przy poziomie 4,8066 PLN. Rynek GBP/PLN walczy na dolnym ograniczeniuKurs funta szterlinga podczas poniedziałkowej sesji wobec polskiego złotego nadal walczy przy dolnym ograniczeniu, czyli wsparciu cenowym 4,80 PLN. Obecnie wszystko wskazuje na to, że para walutowa GBP/PLN nie poddaje jeszcze obrony zakresu, chociaż patrząc z technicznego punktu widzenia rynek generuje nadal pro-spadkowe sygnały. Spójrzmy dziś w takim razie na wykres H4 pary GBP/PLN aby ocenić, co dalej funt szterling ma w zamiarze.

  • Brytyjska waluta nadal walczy na ważnym dla niej wsparciu cenowym
  • Zdaje się, że para GBP/PLN może wybronić ten zakres
  • Za wcześnie jednak jeszcze na jednoznaczną ocenę siły obecnego wsparcia
  • Jeśli rynek nie wybroni obecnego zakresu, spadek może sięgnąć 4,72 PLN

Kurs funta szterlinga w ważnym miejscu – co dalej? Para GBP/PLN na wykresie H4

Kurs funta szterlinga na wykresie H4 pokazuje wyraźnie, że rynek z jednej strony nadal znajduje się w dość negatywnej sytuacji, z drugiej zaś nie wyłamuje poziomu wsparcia z większym impetem. Funt do polskiego złotego ma zatem szansę podczas poniedziałkowej sesji na wybronienie poziomu i wiele zależeć będzie właśnie od tego w jaki sposób to zrobi. Zdaje się, że kolejne godziny handlu na parze GBP/PLN mogą być kluczowe i osoby zainteresowane handlem na parze będą musiałby przyglądać się jak dalej sytuacja się potoczy.

W razie utrzymania wsparcia, rynek może odreagować w ciągu kolejnych 2 sesji nawet do zakresu 4,85 PLN. Tam własnie znajduje się najbliższy opór dla rynku funta szterlinga z klasycznego dość podejścia. Obecnie jednak w przypadku przełamania wsparcia – rynek może szukać dalszego oparcia kursu dopiero w okolicach zakresu 4,72 PLN i warto będzie uważać wówczas z pozycjami długimi.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 14.09.2020
Kurs funta GBPPLN H4 14.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here