Kurs funta przy 4,99 PLN. GBP/PLN z szansą na dalsze wzrosty do 5,02 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas piątkowej sesji dociera do zakresu oporu 4,99 PLN. Para GBP/PLN zatem testuje ważną strefę, która jeśli zostanie przełamana – może dać szansę na dalsze wzrosty. Osoby zainteresowane handlem na parze mogą zatem spodziewać się wygenerowania dalszych sygnałów wzrostowych podczas kolejnych sesji – jeśli pobliskie poziomy wsparć nadal utrzymywać będą sekwencję wzrostową. Spójrzmy zatem na wykres funta szterlinga do polskiego złego z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs funta szterlinga nadal rośnie – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga ponownie atakuje górne ograniczenia
  • Para GBP/PLN ma szansę na przełamanie oporu podczas kolejnych sesji
  • Osoby handlujące parę funta szterlinga muszą obserwować wykres H4
  • Jeśli wsparcie 4,96 PLN zostanie utrzymane, rynek ma szansę na test 5,02 PLN

Piątkowa sesja rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego pozytywny akcentem. Zdaje się, że opór 4,99 PLN testowany po raz kolejny może tym razem zostać przełamany. Obóz byków na funcie szterlingu pokazuje już od kilku sesji, że presja popytowa nie tylko się pojawia, ale i jest cały czas podtrzymywana, co daje szanse na dalsze podejścia. Rynek jednak mierzy się z ważną strefą i jak na razie reaguje klasycznie – czyli cofa. W tym układzie zatem – jeśli odbędzie się zejście, które utrzymać będzie mogło zakres 4,96 PLN – wówczas oczekiwać będzie można dalszych wzrostów.

Poziom wsparcia oznaczony dla wykresu pary GBP/PLN może zatem wyhamować dalsze spadki – a co za tym też idzie, dać szansę obozowi byków na kolejne podejścia. Zdaje się, że prawdopodobieństwo ruchu bez wcześniejszych korekt też jest spore – dlatego warto obserwować dalszy kontekst rynku.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 10.07.202
Kurs funta GBPPLN H4 10.07.202

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here