Kurs funta przy 4,98 PLN. GBP/PLN testuje wcześniej zakres 5,0 PLNKurs funta szterlinga podczas zaczynającego się, nowego tygodnia handlowego spada oddalając się od strefy oporu. Rynek GBP/PLN jednak wcześniej testuje strefę 5,0 PLN idealnie respektując ten zakres jako strefę dotychczasowego oporu. Obecnie pisząc analizę dla pary z funtem szterlingiem, ta dociera do poziomu 4,98 PLN i możliwym jest, aby podczas kolejnych sesji powróciła ona do zakresu lokalnych wsparć. Warto zatem przyglądać się dalszemu rozwojowi sytuacji na parze GBP/PLN z perspektywy interwału czasowego H4.


Kurs funta szterlinga w końcu dociera do planowanego zakresu 5 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Funt szterling wobec polskiego złotego dociera i wypełnia zakres 5 PLN
  • Para walutowa GBP/PLN reaguje klasycznie jak na opór przystało
  • Rynek funta ma szansę obecnie na cofnięcie się notowań podczas poniedziałkowej sesji
  • Spójrzmy na wykres H4 aby ocenić dalsze szanse na handel na funcie

Rynek funta szterling wobec polskiego złotego podczas poniedziałkowej sesji faktycznie cofa od swojego ważnego oporu. Testowany zakres pełnego poziomu 5 PLN sprawił, że rynek szybkim ruchem oddalił się od niego, jednak najważniejsze jest to, że faktycznie po miesiącach prób i zmagań z pobliskimi poziomami oporów rynek faktycznie dotarł do tego zakresu. W tym momencie, jeśli szacować dalszą szansę ruchu na parze GBP/PLN można powiedzieć przede wszystkim – że rynek zachowuje się klasycznie i wszystko wskazuje na to, że dalszy ruch korekcyjny jest bardzo możliwy.

Poziomami docelowymi dla rynku funta mogą być poziomy 4,96 PLN oraz nieco niższa strefa widoczna na załączonym wykresie pary GBP/PLN – 4,9380 PLN. Warto obserwować rynek czy nie wygeneruje podczas kolejnych sesji odpowiedniego sygnału na zajście do określonej strefy.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 07.09.2020
Kurs funta GBPPLN H4 07.09.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here