Kurs funta przy 4,97 PLN. Rynek GBP/PLN utrzyma najbliższe poziomy wsparć?Pytanie na piątkową sesję handlową dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego brzmieć powinno – czy dolne ograniczenia, najbliższe dla funta zostaną utrzymane. W tym momencie para walutowa GBP/PLN oscyluje na poziomie 4,97 PLN delikatnie próbując spaść i poniżej tego zakresu. Nie oznacza to, że na parze z funtem szterlingiem trend od razu uległ zmianie, jednak świadczy to o możliwości testu dolnych ograniczeń. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z funtem szterlingiem, aby ocenić dalszy ruch.


Kurs funta szterlinga cofa poniżej 4,97 PLN – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs brytyjskiego funta wykonuje korektę względem polskiego złotego
  • Para GBP/PLN dociera w bliskie okolice lokalnego wsparcia cenowego
  • Zdaje się, że sentyment wzrostowy nadal może być utrzymany
  • Wszystko jednak zależy od tego, czy rynek utrzyma dolne ograniczenia

Na wykresie H4 pary GBP/PLN widać wyraźnie, że ta oddala się od zakresu górnego ograniczenia, które wynosi obecnie 4,97 PLN. Funt szterling testuje przy tym pierwsze wsparcie cenowe, które wspiera jeszcze układ wzrostowy pary. Zdaje się, że tak długo jak rynek utrzymuje ten zakres – szansa na dalsze wzrosty nadal istnieje i może wykres testować oczekiwany poziom 5,0260 PLN. Zakres ceny uśrednionej – jeśli spojrzeć na wykres H4 – nadal wspiera układ wzrostowy podobne jak lokalne wsparcia. To oznacza, że kolejne sesje mogą jeszcze stać pod znakiem obozu byków.

Jednak rynek nie powinien przekroczyć zakresu 4,95 PLN. Jeśli do tego dojdzie, automatycznie para GBP/PLN utoruje sobie drogę do zakresu 4,91 PLN, co oznaczać będzie 4 groszową przecenę i powrót do negatywnego sentymentu. W momencie zaś utrzymana tego poziomu – rynek ma szanse na test 5,02 – 5,03 PLN, które oczekiwane jest już od kilku sesji.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 12.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 12.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here