Notowania funta szterlinga wobec polskiego złotego podczas poniedziałkowej sesji handlowej docierają co zakresu 4,92 PLN. Para walutowa GBP/PLN podczas wczesnych jeszcze godzin handlu nie wykazuje jednak tendencji spadkowych – co więcej, raczej bronione wsparcie będzie miało w końcu szansę na wygenerowanie odpowiedniego sygnału wzrostowego. Kolejne sesje na funcie szterlingu zatem mogą stać pod znakiem dalszych podejść – w tym i przekraczających zakres ceny uśrednionej.

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiej waluty nadal utrzymuje zakres 4,90 PLN
  • W tym momencie para GBP/PLN podbija ponad 2 grosze od wsparcia cenowego
  • Zdaje się, że rynek nadal ma dość spory potencjał dalszego ruchu wzrostowego
  • Czy będziemy mogli zatem liczyć na przetestowanie zakresu 4,97 PLN?

Funt szterling z dalszą perspektywą wzrostu – para walutowa GBP/PLN na wykresie H4

Podczas nowego tygodnia handlowego ewidentnie widać, że kurs funta szterlinga nadal broni się przed dalszymi spadkami wobec polskiego złotego. Podczas ostatnich sesji atakowane było już wielokrotnie wsparcie cenowe na poziomie 4,90 PLN i wszystko wskazuje póki co na dalszą możliwość utrzymania tego zakresu. Co prawda średnia krocząca wydaje się wspierać układ spadkowy, jednak ruch na funcie jest do tego stopnia już skonsolidowany, że sygnały generowane z pochodnej ceny nie są wystarczająco silne.

Zatem podczas kolejnych sesji raczej oczekiwać można by dalszego wzrostu funta szterlinga, czyli para walutowej GBP/PLN. Celem w tym momencie wydaje się być zakres 4,97 PLN, chociaż dobrze, aby para cofnęła jeszcze trochę na wygenerowanie lepszego stosunku zysku do ryzyka w takim setupie wzrostowym. Warto zatem podczas kolejnych godzin przyglądać się dalszej reakcji pary walutowej GBP/PLN, ponieważ szansa na dalsze podejścia jest stosunkowo duża.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 12.10.2020
Kurs funta GBPPLN H4 12.10.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here