Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoŚrodowa sesja przebiegała na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w środę, 10 marca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8448 zł 10.03.2021, godzina 18:15
Kurs euro EURPLN 4,5752 zł 10.03.2021, godzina 18:15
Kurs funta GBPPLN 5,3422 zł 10.03.2021, godzina 18:15
Kurs franka CHFPLN 4,1272 zł 10.03.2021, godzina 18:15

Kurs euro pod presją podaży

Kurs euro wzrósł w środę o niespełna 1 grosz. W porównaniu jednak do wczorajszych spadków, dzisiejsze odbicie przypomina jedynie niewielką korektę, po której notowania wspólnej waluty mogłyby wrócić do spadków i osunąć się ostatecznie aż do 4,55 zł.

InvestCuffs
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka spadł o ponad 3 grosze

Kurs franka szwajcarskiego spadł w środę o nieco ponad 1 grosz powiększając zasięg trwających od początku tygodnia spadków do ponad 3 groszy. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wrócić nawet w okolice 4,09 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 55 groszy

Kurs funta wzrósł od 11 grudnia 2020 roku o ponad 55 groszy. Tak znaczne wzrosty sprawiły, że kurs funta wybił powyżej technicznego oporu w wysokości 5,35 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od grudnia 2016 r. Wzrosty te zatrzymały się dopiero w okolicy 5,36 zł, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs funta mógłby osunąć się nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 5,2360 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 20 groszy

Kurs dolara wzrósł od 25 lutego br. aprecjacji do ponad 20 groszy. Licząc natomiast od dołków z połowy grudnia minionego roku, kurs dolara wzrósł już o ponad 26 groszy. Tak znaczne wzrosty notowań amerykańskiej waluty sprawiły, że kurs dolara pokonał techniczny opór w wysokości 3,7610 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od 5 listopada 2020 roku. W dniu wczorajszym pojawiła się jednak niezwykle silna reakcja podażowa i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, kurs dolara mógłby osunąć się nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 3,76 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cd projekt | kurs euro online | mercator medical kurs akcji | us500 | nasdaq indeks |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMediaCap SA przejmuje całość udziałów Scholz&Friends Warszawa
Następny artykułDow Jones urósł o 1,2 procent, pieniądze od rządu trafią na giełdę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here