Poniedziałkowy poranek przynosi ze sobą dość niewielką zmienność. W praktyce okazuje się ona wystarczająca, by kursy większości popularnych walut przynajmniej nieznacznie traciły na wartości. Spośród euro, franka, funta i dolara jedynie funt może zaliczyć poniedziałkowy poranek do udanych.


Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3032 euro
USDPLN 3,8570 dolar
GBPPLN 4,9100 funt
CHFPLN 3,8132 frank

Kurs euro traci 0,07%

Kurs euro rozpoczął nowy tydzień od spadków. Wspólna waluta traci o poranku 0,07%. Nie musi to jednak oznaczać zmiany nastawienia rynku. Warto bowiem zwrócić uwagę, że wskutek ostatniej aprecjacji rynek wybił górą z kanału spadkowego po czym re-testując odrzucił jego górne ograniczenie. Jeżeli zatem dzisiejsze spadki okażą się jedynie chwilowe i wkrótce pojawi się reakcja popytowa, wówczas kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 4,3430 zł.

Kurs euro traci 0,07%

Kurs franka spadnie do 3,78 zł?

Kurs franka szwajcarskiego również nie może zaliczyć dzisiejszego poranka do udanych. W chwili pisania tego artykułu traci on bowiem 0,06% i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby osunąć się nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu tj. 3,7825 zł. Biorąc jednak pod uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatnich wzrostów, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się reakcja popytowa.

Kurs franka traci 0,06%

Kurs funta kończy serię spadków?

Kurs Funta nie może zaliczyć ostatniego okresu do udanych. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni był on bowiem najsłabszą walutą grupy G8. W wyniku tak znacznej deprecjacji kurs funta osunął się poniżej 4,9250 zł, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w rejon 4,86 zł. W praktyce okazuje się więc, że nawet dzisiejsze, nieznaczne wzrosty (0,02%) prawdopodobnie nie zmienią ogólnego nastawienia rynku. Nawet jeżeli tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w pierwszej kolejności moglibyśmy się bowiem spodziewać jedynie re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

Kurs funta kończy serię spadków-

Kurs dolara w okolicy kluczowego oporu

Kurs dolara amerykańskiego był w minionym tygodniu najsilniejszą walutą grupy G8. Wskutek tej aprecjacji dolar dotarł w rejon niezwykle istotnego oporu w wysokości 3,86 zł. Póki co nie pojawiła się tu jednak zbyt wielka reakcja podażowa sygnalizująca jego potencjalne odrzucenie. Gdyby tylko poziom ten został jednak pokonany, kurs dolara amerykańskiego znalazłby się na najwyższym poziomie od dwóch lat a dokładnie od 12 maja 2017 roku.

Kurs dolara w okolicy kluczowego oporu

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPGNiG publikuje wyniki. Na wykresie czytelna struktura, czas na wzrosty?
Następny artykułKurs funta do dolara nowozelandzkiego (GBP/NZD) pod linią trendu. Czas na zmianę kierunku?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here