Kurs funta przed ważnym wyzwaniem! GBP/PLN ponownie w okolicach 4,92 PLNNotowania funta szterlinga w relacji do złotego wzrosły wczoraj jedyne o 0,07 proc. Zamknięcie sesji na GBP/PLN miało miejsce pod kluczowym oporem przy 4,92 zł, co wskazuje na jego respektowanie. Dodatkowo, świeca dzienna charakteryzuje się niewielkim korpusem i długimi cieniami sugerując niezdecydowanie uczestników rynku. Inwestorzy zdają się wyczekiwać na dzisiejszą decyzję Banku Anglii (BoE) dotycząca stóp procentowych i polityki pieniężnej oraz na sygnały o porozumieniu handlowym między Unią Europejską i Wielką Brytanią. 

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego zyskuje o poranku 0,15 proc.
  • Para walutowa GBP/PLN ponownie testuje opór wokół poziomu 4,92 zł 
  • Wybicie w górę otwierałoby drogę do dalszym wzrostom
  • Negocjacje między UE i UK przyspieszają

Notowania funta ponownie przy 4,92 zł – GBP/PLN na wykresie 4-godzinnym

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel, zagorzała zwolenniczka Brexitu, powiedziała, że ​​negocjacje znajdują się obecnie w “tunelu”, a parlament może zostać zwołany ponownie, jeśli dojdzie do porozumienia. Patel powiedziała również, że brytyjski rząd jest jest także gotowy na ewentualny brak porozumienia. Unijny termin „tunel” oznacza intensywne negocjacje.

Ostatnim spornym tematem pozostaje rybołóstwo. Właśnie na nim skupiają się negocjatorzy, by wypracować kompromis.

Kurs funta GBP/PLN na wykresie 4-godzinnym
Kurs funta GBP/PLN na wykresie 4-godzinnym

Kurs funta szterlinga na wykresie 4-godzinnym rysuje coraz wyższe dołki i szczyty wskazując na trend wzrostowy. Byki mają jednak przed sobą nie lada wyzwanie, muszą bowiem pokonać kluczowy opór w obrębie 4,92 zł, jeśli chcą kontynuować wzrosty.

Jeśli na koniec dnia dojdzie do wybicia wspomnianego wyżej oporu, z perspektywy interwału 4-godzinnego kupujący trafią na kolejną istotną barierę – kanał średnich 100/200 MA. Jest on niezbędny, by ruszyć kurs do okrągłego poziomu 5 złotych.

Alternatywnie, odbicie może kierować funta z powrotem do 4,82 – 4,80 zł. Po drodze znajduje się jeszcze lokalne wsparcie przy 4,86 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here