Naga MarketsKurs funta przed BoE, a kurs dolara przed NFP, komentuje Jones z Capital.com
David Jones, Capital.com

W bieżącym tygodniu inwestorzy czekają na ważne dane makroekonomiczne, w tym na decyzję Banku Anglii (BoE) w sprawie stóp procentowych, która zostanie opublikowana w czwartek oraz najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy, który pojawi się w piątek. Czy funt oraz dolar są narażone na większą zmienność i jak polityka centralna oraz kondycja zatrudnienia kształtuje się po ponad miesiącu zamrożenia światowych gospodarek? Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv rozmawiał na ten temat z Davidem Jonesem, Chief Market Strategist w Capital.com.

  • Kurs dolara na początku tygodnia nie ma sobie równych. Indeks USD rośnie o 0,7% wzmacniany wzrostem awersji do ryzyka
  • Po spadku zatrudnienia (NFP) o ponad 700 tysięcy w marcu, w kwietniu analitycy spodziewają się redukcji miejsc pracy o 20 tysięcy w sektorze pozarolniczym
  • Kurs funta traci 0,7% na początku maja, a przed czwartkowym posiedzeniem BoE inwestorzy nie spodziewają się zmiany stóp procentowych.
  • David Jones jest zdania, że Bank Anglii podobnie jak EBC oraz Fed nie zaskoczy rynków, kontynuując swoje zaangażowanie w hamowanie gospodarczych, negatywnych skutków koronawirusa na gospodarkę

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs dolara mocny na początku tygodnia, powodem rynkowy risk-off

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia dolar tracił po posiedzeniu Rezerwy Federalnej, a kurs EUR/USD testował poziom 1,10 USD. Nowy tydzień oraz nowy miesiąc przynoszą jednak spadek apetytu na ryzyko wywołany szansą ponownego wzrostu napięć na linii USA i Chiny (Stany Zjednoczone oskarżają Kraj Środka o rozprzestrzenienie epidemii koronawirusa). Traci Wall Street i światowe giełdy, a kurs dolara wyraźnie się umacnia, w efekcie czego eurodolar powraca bliżej 1,09 USD.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

– Piątek przyniósł silne zakończenie tygodnia, jednak rynki walutowe pomimo dużej zmienności nie prezentują wyraźniejszych kierunków. Kurs dolara znalazł się pod chwilową presją, co było wywołane przez silny cios, który przyjęła amerykańska gospodarka. Jednak euro w pełni nie wykorzystało potencjału, a rajd wzrostowy pod koniec miesiąca był trochę przytłumiony. Rynki zachowują się ostrożnie, gdyż nie wiedzą tak naprawdę co przyniesie przyszłość – komentował David Jones z Capital.com.

CapitalcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here