Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Okazało się bowiem, że mimo sporej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia, kursy euro, franka szwajcarskiego, funta idolara utrzymywały się na względnie stabilnych poziomach.


  • kurs euro zyskuje nieprzerwanie od początku tygodnia
  • Kurs franka osunął się o ponad 10 groszy
  • Kurs funta (GBPPLN) powyżej 4,90 zł
  • Kurs dolara w konsolidacji
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3415 Euro
USDPLN 3,9288 dolar
GBPPLN 4,9050 funt
CHFPLN 3,9555 frank

Kurs euro re-testuje istotną strefę

Kurs euro zyskuje w trakcie czwartkowej sesji skromne 0,063%. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że jest to już czwarty dzień z rzędu, kiedy EUR umacnia się wobec PLN. Wskutek tej aprecjacji, notowania pary walutowej EURPLN dotarły w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się jednak ponownych spadków kursu euro.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka zmierza w kierunku 3,92 zł

Kurs franka zyskuje w trakcie czwartkowej sesji 0,25%. Warto zwrócić jednak uwagę, że od 29 sierpnia br. osunął się on jednak o ponad 10 groszy. W skutek tej deprecjacji rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 3,99 zł. Na przestrzeni ostatnich dni kurs franka porusza się w konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia jest to forma korekty po wcześniejszych spadkach, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się dalsza deprecjacja CHF. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się w rejon 3,92 zł, bądź nawet 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta powyżej 4,90 zł

Kurs funta zyskuje niemal nieprzerwanie od sześciu tygodni. W tym tygodniu aprecjacja ta również jest kontynuowana. Mimo, że w trakcie czwartkowej sesji kurs funta osunął się o 0,05%, to w dalszym ciągu utrzymuje się on powyżej 4,90 zł. Jeżeli zatem aprecjacja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby dotrzeć nawet w rejon 4,9250 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara w konsolidacji

Kurs dolara traci w trakcie czwartkowej sesji 0,16%. W dalszym ciagu utrzymuje się on jednak w konsolidacji, której dolnym ograniczeniem jest ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie) tj. górne ograniczenie wcześniejszego kanału wzrostowego.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara słabnie, ale w ograniczonym stopniu – bilans dnia
Następny artykułPolskie indeksy pod kreską! Akcje JSW nurkują o ponad 5% – komentarz giełdowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here