Naga MarketsKurs funta wzrósł od 20 marca 2020 roku o niemal 26 centów z nieco ponad 1,14 USD aż powyżej 1,40 USD, co jest najwyższym poziomem od kwietnia 2018 roku. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 11 miesięcy szterling zyskał w relacji do dolara amerykańskiego blisko 27 proc. Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD warto zwrócić uwagę, że kurs funta znajduje się już zaledwie 10 centów poniżej szczytów sprzed pamiętnego referendum z kwietnia 2016 roku, kiedy to Brytyjczycy stosunkiem głosów 51,9 proc. do 48,1 proc. (17,4 mln do 16,1 mln w liczbach bezwzględnych) opowiedzieli się  za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Kurs funta powyżej 1,40 USD

Stratedzy walutowi japońskiej grupy finansowo-bankowej Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) spodziewają się, że wybicie powyżej poziomów sprzed referendum w sprawie Brexitu tj. 1,50 USD, mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji kursu funta. Równocześnie wskazują oni jednak, że jeżeli tylko opór ten pozostanie niepokonany, inwestorzy mogliby zacząć realizować zyski z ostatnich wzrostów, bądź nawet rozpocząć handel na spadki GBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przebicie powyżej poreferendalnych maksimów zachęciłoby do spekulacji na dalsze krótkoterminowe wzrosty funta, gdy niepewność związana z Brexitem osłabła. Natomiast jeśli te maksima pozostaną niepokonane, uczestnicy rynku mogą zacząć poważniej zastanawiać się, czy ostatnia zwyżka funta nie zaszła za daleko – wskazali.

Weź udział w webinarze: Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiedz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe

GBPUSD Weekly

Na uwagę zasługuje fakt, iż mimo, że większość krajów europejskich zmaga się z opóźnieniami w dostawach kolejnych partii szczepionki przeciw koronawirusowi, Wielkiej Brytanii udało się zaszczepić zakładane 15 milionów osób dwa dni przed terminem. Informacja ta zwiększyła presję na szybsze złagodzenie obostrzeń wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. Według doniesień medialnych, brytyjski rząd zamierza bardzo ostrożnie podejść jednak do luzowania restrykcji.

Eksperci z MUFG wskazują, że wolniejsze znoszenie ograniczeń może osłabić niedawny optymizm dotyczący szybszego wprowadzania szczepionek w Wielkiej Brytanii. Uważają oni jednak, że decyzja o przedłużeniu wsparcia dla rynku pracy i wstrzymaniu się z podniesieniem podatków jest w obecnym momencie słuszna, biorąc pod uwagę obecną kondycję gospodarki.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik | wykres eur usd | notowanie pgnig | co to jest blik | akcje biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStalprodukt miał wstępnie 43,54 mln zł zysku netto w IV kw. 2020 r.
Następny artykułCena złota nad przepaścią? Srebro w górą, a ropa naftowa pod kreską
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here