Naga MarketsKurs funta powrócił powyżej 1,40 dol.! Znamy świeże dane dot. bezrobocia w UKKurs funta do dolara dzięki już siódmej wzrostowej sesji z rzędu, we wtorek rano wybił do poziomów powyżej 1,40 dol. za uncję. Wsparciem dla zwyżki kursu jest osłabienie dolara dające o sobie znać od początku kwietnia. O 8:00 rano poznaliśmy dane dotyczące zatrudnienia w Wielkiej Brytanii i zdaje się, że rynek zareagował na nie według klasycznego motywu “sprzedaży faktów”.

  • Stopa bezrobocia w UK okazała się niższa od prognoz analityków
  • Zmalała ona także z kwartału na kwartał
  • Zdaniem analityków ING, Wielką Brytanię czeka wyższe bezrobocie jeszcze w tym roku

Kurs funta chwilowo powyżej 1,40 dol. we wtorek

Kurs funta do dolara jest tuż poniżej granicy 1,40 dol. na 1,399 dol. we wtorek rano. Zaprezentowane przez Office for National Statistics (ONS) dane wykazały niewielką poprawę sytuacji na brytyjskim rynku pracy. Rynek FX zareagował jednak nieznaczną przeceną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii w lutym 2021 wyniosła 4,9%, czyli zmalała o 0,1 pkt. procentowych względem grudnia 2021 (w ujęciu kwartalnym). Natomiast roczna zmiana wykazała wzrost o 0,9 pkt. procentowego.

Natomiast, stopa zatrudnienia dla ludzi w wieku 16-64 lat w Wielkiej Brytanii zmalała o 0,1 pkt. proc. w ujęciu kwartalnym i 1,4 pkt. procentowego w ujęciu rocznym do 75,1%.

Zdaniem analityków ING Think, stopa bezrobocia wzrośnie jeszcze w tym roku, dając sygnał, że recesja jeszcze odbije się czkawką na brytyjskiej gospodarce.

Sądzimy, że stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 6-6,5% w późniejszej części tego roku. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich recesji, tak wysoka wartość nie będzie notowana przez dłuższy czas. – stwierdzili analitycy ING Think.

Kurs funta powrócił powyżej 1,40 dol.! Znamy świeże dane dot. bezrobocia w UK
Notowania kursu funta (GBP/USD). Źródło: tradingview.com

Tymczasem, kurs funta do dolara wspiął się na 1-miesięczne minima dzięki zwyżce, która trwa już siódmą sesję z rzędu. Jeszcze na początku wtorkowej sesji GBP/USD przebił 1,40 dol. i możliwe, że kontynuacja tendencji deprecjacyjnych dolara mogą dać nieco paliwa do dalszego umocnienia funta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | kurs s&p 500 | notowania biomed | ropa prognozy | kryptowaluta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here