Kurs funta powraca do przedziału konsolidacyjnego. GBP/PLN z szansą na dalszy spadekKurs brytyjskiego funta wobec polskiego złotego podczas piątkowej sesji dociera do zakresu boxa, po jego wcześniejszy wybiciu. Takie cofnięcie pary GBP/PLN nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak do pełnego testu zakresu docelowego zabrakło parze niecałych 2 groszy. Rynek miał szanse na przetestowanie pełnej kwoty 5 PLN – jednak cofnięcie utworzone zostało wcześniej. W tym momencie para z funtem brytyjskim ma szansę na dalsze spadki – jednak po drobnej korekcie. Spójrzmy na wykres H4 pary GBP/PLN.


Kurs funta szterlinga powraca do boxa – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga w piątek dociera powrotnie w bliskie okolice dołka
  • Para GBP/PLN nadal pozostaje w boxie, mimo wcześniejszego wybicia
  • Funt pokazuje przez to słabość, jednak korekta może jeszcze się pojawić
  • Oczekuje się podbicia do zakresu 4,95 PLN przed ew. spadkiem

Rynek funta w ostatnim czasie nie reaguje podobnie jak reszta par z polskim złotym po prawej stronie. Podczas, gdy wiele z nich wykonało mocniejsze podejście i późniejszy spadek – funt podszedł relatywnie płasko a późniejsze zejście również było relatywnie płytkie. W tym momencie widać, że rynek znajduje się w bliskich okolicach dolnego ograniczenia boxa – co pokazuje tylko, że nastawienie co prawda jest spadkowe, jednak para GBP/PLN może jeszcze podczas kolejnych sesji walczyć o korektę.

Korekta jaka może się pojawić do zakresu poziomu ok. 4,95 PLN, gdzie rynek mógłby wówczas ponownie wykazywać dalsze tendencje spadkowe. Zdaje się, że szansa na spadek jest duża, jednak obecne miejsce zdecydowanie nie sprzyja zawieraniu tendencji krótkich. Potencjał zysku do ryzyka w tym momencie nie przemawia na korzyść pozycji krótkich, dlatego warto wyczekać korekty.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 05.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 05.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here