Naga Marketsrękawice uk-ueRajd wzrostowy funta szterlinga będzie kontynuowany, korzystając z pozytywnych informacji dotyczących Brexitu. Dalszej aprecjacji brytyjskiej waluty nie będzie przeszkadzać nawet fakt, że transakcja staje się silnie wykupiona, twierdzą analitycy Goldman Sachs.


Kurs funta nadal ma miejsce na wzrosty?

W miarę jak perspektywa dłuższego opóźnienia w stosunku do daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, kurs funta osiągnął najwyższy poziom od lipca. Coraz więcej inwestorów zagranicznych, którzy sprzedawali GBP od czasu głosowania referendalnego w czerwcu 2016 roku wychodzi ze swoich pozycji, co znaczy dalsze wsparcie dla waluty.

W przeciągu ostatnich czterech sesji handlowych kurs funta zyskiwał 2%, w efekcie czego GBP stał się jedną z najsilniejszych światowych walut pod koniec miesiąca. GBP/USD utrzymuje się w okolicach poziomu 1,33, co jest najwyższą wartością od lipca i pomimo tego, że liczba długich pozycji nadal dynamicznie rośnie – szczególnie na rynku opcji – Brian Friedman odpowiedzialny w Goldman Sachs za strategie rynkowe twierdzi, że funt nadal posiada miejsce do wzrostów.

Nie tłumi to apetytu instytucji na stawianie zakładów co do krótkoterminowych korekt w ramach obecnego rajdu wzrostowego. Wynika to po części z relatywnego niedoboru funtów szterlingów w związku z zagranicznymi fuzjami obserwowanymi od 2016 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here