Brexit: Kurs funta do dolaraNotowania brytyjskiego funta podczas kolejnej sesji – w czwartek, ponownie walczy o strefę względem polskiego złotego. W tym momencie para GBPPLN oscyluje w okolicach poziomu 4.8700 PLN, jednak dołek jaki para stworzyła w międzyczasie to zakres sięgający strefy 4.72 PLN. Nadal widać dokładnie ten sam schemat na rynku – funt szterling walczy o utrzymane poziomów, spada oraz następnie ponownie podbija do tego samego zakresu. Czy inwestorzy handlujący na parze doczekają się w końcu pozytywnego przełamania poziomu 4,91 PLN – 4,92 PLN?


Funt szterling ponownie walczy o poziomy – para GBPPLN na wykresie H4

  • Funt brytyjski ponowne broni się przed spadkami,
  • Testowane dołki na razie bronią wykresu przed zejściem,
  • Inwestorzy w czwartek muszą skupić się na reakcji przy poziomach 4,83 – 4,80 PLN.

Notowania funta brytyjskiego podczas czwartkowej sesji nadal borykają się z tym samym problemem, co można zaobserwować w ciągu ostatnich sesji an wykresie H1 / H4. Podbicie – spadek i powrót, czyli ciągła walka o poziomy względem polskiego złotego. W tym momencie para ponownie spadła testując bardzo niskie poziomy 4.72 PLN – i ponownie podbiła broniąc poziomów 4,87 PLN. Ta nieustanna walka może jednak nie udać się, jeśli dzisiejszy sentyment szybkiego odrobienia spadku nie zostanie podtrzymany. To będzie wówczas już ewidentny sygnał słabości rynku – a co za tym idzie, dalszego spadku.

W tym momencie inwestorzy handlujący na parze GBPPLN powinni skupić się na reakcji w okolicach zakresu 4.83 – 4,80 PLN. Jeśli wykres spadnie dziś do tego zakresu, istnieje spora szansa na odreagowanie nawet do zakresu 4,88 PLN – 4,90 PLN. Na razie nie ma mowy o ataku wyższych poziomów tj. 4,92 PLN, jednak gdyby powyższy scenariusz zostać zrealizowany można byłoby mówić o takiej możliwości podczas kolejnych sesji.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 19.03.2020
Kurs funta GBPPLN H4 19.03.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here