Naga MarketsKurs funta spada w obawie o hard-Brexit. Boris Johnson wzywa UE do przemyślenia stanowiskaKurs funta wyraźnie reaguje na słowa Borisa Johnsona, który ponownie wskazuje na Brexit bez umowy, jeśli nie uda się wypracować porozumienia do połowy października. Premier Wielkiej Brytanii uważa, że Unia Europejska powinna ponownie przemyśleć zajmowane stanowisko.

  • Impas ws. Brexitu trwa
  • W tym tygodniu mają być kontynuowane rozmowy na linii UK-UE
  • Boris Johnson chce, by UE ponownie przemyślała swoje stanowisko

Porozumienie ws. Brexit do 15. października

Impas w rozmowach na temat Brexitu nie ustaje, a wczoraj wieczorem Boris Johnson wypowiedział się w tej kwestii. Premier UK jest zdania, że porozumienie nadal jest do osiągnięcia, o ile Unia Europejska będzie skłonna ponownie przemyśleć swoje stanowisko.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Porozumienie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej powinno zostać wypracowane do 15. października, tak by do końca obecnego roku, czyli do zakończenia okresu przejściowego, obie strony zdołały je przeforsować.

Jak mówił Johnson, jeśli jednak do porozumienia nie dojdzie obie strony powinny to zaakceptować i pójść dalej. Wielka Brytania byłaby skłonna wtedy przyjąć warunki handlowe z UE bazujące na tych, które obowiązują w handlu z Australią.

Unia Europejska oświadczyła wcześniej, że ​​chce pełnego dostępu do wód połowowych Wielkiej Brytanii w zamian za zapewnienie brytyjskiemu sektorowi rybołówstwa pełnego dostępu do rynków UE.

Jeśli chodzi o pomoc państwa, UE wyraziła zaniepokojenie, że może ona zapewnić przedsiębiorstwom w Wielkiej Brytanii nieuczciwą przewagę nad ich europejskimi konkurentami. Negocjator z ramienia UE Michel Barnier powiedział wcześniej, że Wspólnota będzie wymagać „solidnych” gwarancji w tej kwestii, jeśli ma dojść do porozumienia.

Kurs funta wybija ubiegłotygodniowy dołek

Notowania funta na koniec ubiegłego tygodnia testowały obszar wsparcia w obrębie 1,3240 USD. Świeca jaka powstałą w piątek wskazywała na niezdecydowanie uczestników rynku, ale jednocześnie na respektowanie wsparcia, ponieważ zamknięcie dnia miało miejsce ponad nim.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
GBP/USD – wykres dzienny

Słowa Borisa Johnsona wygłoszone w niedzielę nie pomogły funtowi, który dziś osuwa się o niemal 1 proc. Wybicie nowego dołka otwiera także drogę GBP/USD w kierunku kolejnego kluczowego wsparcia ponad poziomem 1,30.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here