Kurs funta ponownie traci. GBP/PLN dociera do zakresu 4,88 PLN i nieznacznie odbijaKurs brytyjskiej waluty podczas środowej sesji handlowej wobec polskiego złotego dociera ponownie do zakresu wsparcia. Wcześniej jednak para GBP/PLN przetestowała zakres 4,88 PLN po ówczesnym przełamaniu tego wsparcia. Jak widać obecnie, rynek powrócił powyżej niego, co sugeruje, że wyznaczany podczas wczorajszego przeglądu target był bardzo dobrym miejscem na odreagowanie. Czego dalej możemy się spodziewać? Czy rynek powróci na nieco wyższe zakresy? Spójrzmy na wykres H4 pary z funtem szterlingiem.


Kurs funta szterlinga ponownie na wsparciu cenowym – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs funta szterlinga przełamuje pobliskie wsparcie cenowe
  • Jednocześnie z tym para GBP/PLN testuje zakres 4,88 PLN
  • Był to cel sugerowany podczas wczorajszego, wtorkowego przeglądu rynku
  • Rynek funta szterlinga ponownie wraca powyżej wsparcia 4,91 PLN

Wtorkowa sesja na rynku funta szterlinga pokazuje, że dolne poziomy mogą być szybciej przetestowane, niż może się to wydawać. Rynek szybkim ruchem zszedł do zakresu sugerowanego – czyli poziomu 4,88 PLN oraz odbił, ponownie wzbijając się powyżej lokalnego i istotnego dla pary GBP/PLN wsparcia 4,91 PLN. Obecnie – jak mówi klasyka popytu i podaży – wyjście powyżej wsparcia po jego wcześniejszym wybiciu może oznaczać chęć odrobienia dalszych spadków. Pojawiający się popyt jeśli zatem podczas kolejnych godzin sesji środowej zostanie podtrzymany – a wsparcie 4,91 PLN nie będzie ponownie wybijane, wówczas można będzie powiedzieć o ewentualności dalszych wzrostów.

Celem dla wykresu może okazać się zakres 4,95 ponownie, jak to miało miejsce podczas poprzednich już sesji. Wszystko póki co wskazuje na możliwość realizacji takiego podejścia, jednak finalnie osoby handlujące parą GBP/PLN będą musiały przyglądać się, czy faktycznie zajdzie odpowiednia reakcja do szukania miejsca re-akumulacyjnego.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 24.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 24.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here