symbole funtaSpoglądając na notowania pary walutowej funta (GBP) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że luty nie był zbyt łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Na przestrzeni ostatniego miesiąca a dokładnie mówiąc od 1 lutego do 27 lutego 2019 roku kurs funta wzrósł bowiem o ponad 20 groszy (4,17%) docierając ostatecznie powyżej 5,0587 PLN.


Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od początku lutego br. wzrostów kursu funta (GBP) wobec polskiego złotego (PLN), rynek pokonał niezwykle istotny opór w rejonie 4,98 PLN. Fakt ten sprawił, że funt stał się najdroższy od kwietnia 2017 roku.

W dniu wczorajszym pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, w skutek której aż do chwili obecnej obserwujemy dość dynamiczne spadki funta. Biorąc pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów mówiącej o tym, że każdy techniczny poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie) dojść można do wniosku, że jeżeli tylko obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadku kursu funta w rejon wspomnianego już wcześniej poziomu 4,98 PLN.

Może Cię zainteresować: Cena złota spadła o ponad 50 dolarów!
GOLD ponownie poniżej 1300 USD

Uwzględniając, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z lutowych wzrostów, niewykluczone jednak, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa, która docelowo mogłaby nawet otworzyć drogę do ponownych wzrostów kursu funta.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena srebra spada najszybciej od ponad pół roku. Spadła o ponad 6,5%
Następny artykułJoe DiNapoli: “Oponenci analizy technicznej po prostu nie wiedzą jak korzystać z liczb w poprawny sposób”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here