symbole funtaSpoglądając na notowania pary walutowej funta (GBP) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że luty nie był zbyt łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Na przestrzeni ostatniego miesiąca a dokładnie mówiąc od 1 lutego do 27 lutego 2019 roku kurs funta wzrósł bowiem o ponad 20 groszy (4,17%) docierając ostatecznie powyżej 5,0587 PLN.


Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od początku lutego br. wzrostów kursu funta (GBP) wobec polskiego złotego (PLN), rynek pokonał niezwykle istotny opór w rejonie 4,98 PLN. Fakt ten sprawił, że funt stał się najdroższy od kwietnia 2017 roku.

W dniu wczorajszym pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, w skutek której aż do chwili obecnej obserwujemy dość dynamiczne spadki funta. Biorąc pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów mówiącej o tym, że każdy techniczny poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie) dojść można do wniosku, że jeżeli tylko obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadku kursu funta w rejon wspomnianego już wcześniej poziomu 4,98 PLN.

Może Cię zainteresować: Cena złota spadła o ponad 50 dolarów!
GOLD ponownie poniżej 1300 USD

Uwzględniając, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z lutowych wzrostów, niewykluczone jednak, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa, która docelowo mogłaby nawet otworzyć drogę do ponownych wzrostów kursu funta.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here