symbole funtaSpoglądając na notowania pary walutowej funta (GBP) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że luty nie był zbyt łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Na przestrzeni ostatniego miesiąca a dokładnie mówiąc od 1 lutego do 27 lutego 2019 roku kurs funta wzrósł bowiem o ponad 20 groszy (4,17%) docierając ostatecznie powyżej 5,0587 PLN.


Analizując obecną sytuację dostrzec można, że w skutek trwających od początku lutego br. wzrostów kursu funta (GBP) wobec polskiego złotego (PLN), rynek pokonał niezwykle istotny opór w rejonie 4,98 PLN. Fakt ten sprawił, że funt stał się najdroższy od kwietnia 2017 roku.

W dniu wczorajszym pojawiła się jednak silna reakcja podażowa, w skutek której aż do chwili obecnej obserwujemy dość dynamiczne spadki funta. Biorąc pod uwagę istnienie zasady zmiany biegunów mówiącej o tym, że każdy techniczny poziom, który w przeszłości stanowił istotny opór po pokonaniu powinien zostać przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie) dojść można do wniosku, że jeżeli tylko obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadku kursu funta w rejon wspomnianego już wcześniej poziomu 4,98 PLN.

Może Cię zainteresować: Cena złota spadła o ponad 50 dolarów!
GOLD ponownie poniżej 1300 USD

Uwzględniając, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z lutowych wzrostów, niewykluczone jednak, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa, która docelowo mogłaby nawet otworzyć drogę do ponownych wzrostów kursu funta.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena srebra spada najszybciej od ponad pół roku. Spadła o ponad 6,5%
Następny artykułJoe DiNapoli: “Oponenci analizy technicznej po prostu nie wiedzą jak korzystać z liczb w poprawny sposób”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here