Kurs funta szterlinga we wczesnych godzinach handlu poniedziałkowej sesji spada wobec dolara amerykańskiego. Para GBP/USD ma w tym momencie szanse wypełnić planowaną już podczas poprzedniej analizy pary strukturę, która wskazuje na możliwość dalszych wzrostów. Jednak dalsze wzrosty powinny pojawić się dopiero po ówczesnym teście i potwierdzeniu poziomu sekwencji – jako ważnego poziomu wspierającego dalsze wzrosty. Kurs funta oscyluje wokół poziomu 1,26800 USD co wskazuje na dotarcie do bliskich okolic wsparcia. Warto spojrzeć na parę w tym momencie przez pryzmat interwału czasowego D1. 


Kurs funta szterlinga traci – para GBP/USD na wykresie D1

Mocne spadki na parze w ostatnich tygodniach nie powinny dziwić. Nadal niepewna sytuacja w Wielkiej Brytanii oraz pozornie dobre wiadomości rezygnacji premier Theresy May – to nadal wiadomości nie przemawiające za tym, aby kurs funta brytyjskiego, a więc krajowa waluta mogły się umacniać. Jednak podczas ostatnich kilku sesji handlowych para GBP/USD umocniła się – odrabiając ledwie część strat z ostatniego impulsu wzrostowego. Zdaje się jednak, że przed parą jeszcze sporo do zrobienia.

Jeśli spojrzeć zatem na parę z dziennego interwału czasowego można dotrzeć formację wskazującą na odwrót krótkoterminowy trendu – a więc możliwość wykonania korekty ostatnich spadków. Jeśliby faktycznie chcieć rozegrać tego typu scenariusz, wówczas oczekiwać się powinno od pary stanowczej reakcji wyhamowania spadków w okolicach poziomu 1,26600 USD oraz reakcji popytowej na potwierdzenie obecnej sekwencji. Wówczas poziomem docelowym dla pozycji długich będzie strefa 1,28650 USD co stanowi potencjał podejścia od wsparcia około 200 pipsów. Stop loss dla takiego scenariusza musiałby nie przekraczać 50 pipsów pod wsparciem oznaczonym na poniższym wykresie pary GBP/USD. Oczekuje się dalszego osłabienia dolara amerykańskiego.

wykres Kurs funta GBPUSD 10.06.2019
Kurs funta GBPUSD 10.06.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here