Nowy tydzień polski złoty rozpoczyna z przytupem. Pomimo, że nasza waluta wciąż traci do euro (EUR), tak w przypadku funta brytyjskiego (GBP), franka szwajcarskiego (CHF) i dolara amerykańskiego (USD) możemy obserwować solidne umocnienie. PLN zyskuje ponad 1% w stosunku do USD i GBP, z kolei ruch na CHF wynosi 0,35%. EURPLN pozostaje na poziomie z piątkowego zamknięcia.

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce w poniedziałek 2 marca:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3246 euro
USDPLN 3,8701 dolar
GBPPLN 4,9550 funt
CHFPLN 4,0480 frank

Kurs dolara, franka i funta w górę do PLN, złoty zyskał jedynie do euro EUR


Najważniejsze informacje walutowe:

  • Kurs dolara mocno w dół, USDPLN poniżej 3,90 zł
  • Kurs euro kontynuuje zwyżkę pomimo porannego cofnięcia. EURPLN powyżej 4,32 zł
  • Kurs franka utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia przy 4,04 zł
  • Kurs funta dramatycznie traci, GBPPLN poniżej 5 złotych

Kurs dolara wraca poniżej bariery 3,9 złotych

Notowania USDPLN załamały się pod koniec ubiegłego tygodnia, a ruch jest również kontynuowany po weekendzie.Podczas poniedziałkowej sesji polski złoty wyraźnie zyskuje do amerykańskiej waluty.

Patrząc technicznie na wykres D1, ruch w dół przyspieszył po wybiciu dołem układu 1:1. Aktualnie jednak strefa przy 3,8 zł stanowi skuteczne wsparcie. Jeżeli kupujący zdołają powstrzymać spadki, jako najbliższy opór należy traktować strefę przy 3,90 zł. Z kolei w przypadku wybicia dołem, zostanie otwarta droga w kierunku 3,8 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Euro wciąż zyskuje do złotego, kurs broni kluczowego wsparcia

Patrząc na interwał dzienny, kurs euro do złotego respektował w ostatnim czasie poziomy horyzontalne. Po wybiciu strefy przy 4,31 zł, została ona dziś przetestowana od drugiej strony, gdzie ponownie pojawili się kupujący. Dodatkowo patrząc szeroko na wykres, można zauważyć formację odwróconej głowy z ramionami, która przemawia za dalszą zwyżką. Dopóki notowania nie wrócą poniżej linii szyi, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Kurs franka pozostaje silny pomimo cofnięcia,CHFPLN odbija od 4,04 zł

Kurs franka do złotego rozpoczął nowy tydzień od spadków, niemniej pomimo umocnienia polskiej waluty notowania odbijają od kluczowej strefy wsparcia przy 4,04 zł. Dopóki kurs znajduje się powyżej, PLN może tracić.

Nawet w przypadku cofnięcia poniżej należy wziąć pod uwagę bliskość wsparcia wynikającego z okrągłego poziomu 4 złotych oraz dolnego ograniczenia układu Overbalance – niebieski prostokąt. Kluczowym porem w przypadku wzrostów pozostaje z kolei strefa przy 4,1090, wynikająca ze zgrupowania mierzeń Fibonacciego.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs funta mocno w dół, GBPPLN poniżej 5 złotych

Kurs funta brytyjskiego rozpoczyna tydzień od silnej przeceny. GBPPLN przez dłuższy czas miał problem z pokonaniem bariery oporowej przy 5,16 zł, co poskutkowało silnym ruchem spadkowym. Ruch w dół przyspieszył po wybiciu z lokalnego kanału wzrostowego.

Aktualnie najbliższym oporem w przypadku cofnięcia jest okrągły poziom 5 zł. Wsparcie znajduje się z kolei na wysokości mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej, gdzie dodatkowo wypada minium z połowy stycznia.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here