Naga MarketsKurs funta poniżej 5 zł? Ile będzie kosztowało euro, dolar, funt i frank w nowym tygodniu?
Weekendowe kursy walut

Ostatni tydzień nie zakończył się najlepiej dla polskiego złotego. Nasza krajowa waluta osłabiła się w ujęciu do euro, dolara, i franka. Co prawda w piątek złoty próbował odrabiać straty z kilku dni, jednak pomimo wzrostów, w skali całego tygodnia odnotował straty do głównych walut, zyskał on jedynie do funta brytyjskiego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień pod kreską
  • Złotówka osłabiła się do euro, dolara i franka, jednak umocniła się do funta
  • Funt brytyjski utrzymuje się poniżej 5 zł
  • Dolar amerykański po 3,9480 zł, euro kosztuje 4,4423 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9480 zł 14.06.2020, godzina 11:45
Kurs euro EURPLN 4,4423 zł 14.06.2020, godzina 11:45
Kurs funta GBPPLN 4,9423 zł 14.06.2020, godzina 11:45
Kurs franka CHFPLN 4,1468 zł 14.06.2020, godzina 11:45

Kurs funta GBP/PLN odbija od psychologicznej bariery 5 zł

Pomimo, że w ubiegłym tygodniu nasza waluta traciła do euro, dolara i franka, to umocniła się ona w ujęciu do funta brytyjskiego. Patrząc na wykres D1, kurs funta próbował wyjść powyżej psychologicznej bariery 5 zł, niemniej próba ta ta zakończyła się niepowodzeniem, przez co podczas ostatniej sesji w tygodniu mogliśmy obserwować solidne spadki na GBP/PLN.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, pomimo wyraźnego odbicia na wysokości mierzenia 61,8% Fibo, kurs nie zdołał wrócić powyżej psychologicznego poziomu 5 zł. Z perspektywy klasycznych założeń analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się poniżej, niewykluczona jest kolejna fala spadkowa.

Kurs funta wraca poniżej 5 zł
GBP/PLN utrzymuje się poniżej 5 zł

Kurs dolara do złotego USD/PLN odrabia straty

W minionym tygodniu złoty stracił do dolara. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN, po krótkim okresie konsolidacji, dolar zyskiwał w drugiej połowie tygodnia. W piątek doszło do ataku na kluczowy poziom oporu przy 3,97 zł, który w najbliższych dniach powinien być kluczowy.

Jeżeli rynek nie zdoła wybić wspomnianego oporu przy 3,97 zł górą, niewykluczony jest atak na wsparcie przy 3,87 zł. Z kolei wyjście ceny górą, może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku nawet 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN koryguje ostatnie spadki

Kurs euro do złotego broni od kluczowego wsparcia

Kurs euro do złotego również znalazł się w tym tygodniu na plusie. Cześć wzrostów została wymazana w piątek, niemniej patrząc na interwał tygodniowy, sytuacja wygląda korzystniej dla europejskiej waluty.

W ostatnim czasie notowania EUR/PLN wyhamowały spadki na wysokości kluczowej strefy wsparcia, która wypada w rejonach poziomu 4,40 zł. Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu W1, notowania odbiły od Stefy wynikającej z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej układu 1:1, oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Wspomniana strefa powinna w najbliższych dniach pozostawać istotna.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN broni kluczowego wsparcia na interwale W1

Kurs franka CHF/PLN pomiędzy wsparciem, a oporem

Patrząc na przedział czasowy W1, na kursie franka do złotego doszło w ostatnim czasie do odbicia od ważnego wsparcia przy 4,05 zł. Niemniej po wykonaniu fali wzrostowej, sprzedający pojawili się na wysokości oporu przy 4,1850 zł, miejsce to wynika z kolei z biegunowości wcześniej pokonanego układu Overbalance.

Kurs CHF/PLN znalazł się więc pomiędzy kluczowym wsparciem, a ważnym oporem, dlatego też w najbliższych dniach należy uważnie obserwować wspominane poziomy. Dopiero wybicie jednego z nich mogłoby doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN broni biegunowości Overbalance


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here