Kurs funta ponad strefą 4,92 PLN. Rynek GBP/PLN broni finalnie dolnych ograniczeńNotowania brytyjskiego funta wobec polskiego złotego dziś ponownie znajdują się w tym samym zakresie, bez większych czy bardziej wpływających na obecny układ zmian. Para GBP/PLN zatem dociera do zakresu 4,92 PLN i wszystko wskazuje na to, że wczoraj opisywany schemat nadal jest aktualny. Warto jednak przypomnieć, że wczoraj wytyczany jeden z targetów został finalnie osiągnięty – a rynek dopiero po tym ponownie przetestował zakres lokalnego wsparcia. Obecnie rynek funta szterlinga w stosunku do polskiego złotego ma szansę na wygenerowanie kolejnego ruchu wzrostowego. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary.


Kurs funta szterlinga oczekuje kolejnego odbicia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs brytyjskiego funta nie zaskakuje po raz kolejnym niczym nowym
  • Rynek GBP/PLN wczoraj osiągnął jeden z trzech wytypowanych targetów na dalsze sesje
  • W tym momencie szansa na dalsze wzrosty jest ponownie duża
  • Rynek nadal wykazuje tendencje obrony ostatniego dołka

Wykres funta szterlinga w stosunku do naszej waluty przypomina dokładnie wczorajszy układ – z tą uwagą, że wczoraj rynek nieco bardziej testował dolne ograniczenie sugerując możliwość jeszcze jego przełamania. Suma summarum jednak rynek miał wygenerować ruch wzrostowy – do którego faktycznie doszło, a podczas wczorajszej analizy pary doszło do wyznaczenia trzech poziomów, które to para GBP/PLN może osiągnąć podczas kolejnych sesji. Jeden z nich został wczoraj przetestowany i odhaczony z listy – pozostają dwa kolejne, które mogą być osiągnięte podczas kolejnych sesji.

Jak widać po wykresie – nadal wsparcia są bronione, a póki tak się dzieje rynek ma szansę na wygenerowanie ruchu wzrostowego. Negacją dalszych wzrostów będzie dopiero moment, w którym para GBP/PLN wybije dołek – wskazując na ewidentną słabość tego rynku oraz możliwość mocniejszego zejścia.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 26.06.2020
Kurs funta GBPPLN H4 26.06.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here