Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Pod koniec dnia polski złoty umacnia się w stosunku do euro, franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego. Jego deprecjację dostrzec można natomiast wobec funta szterlinga.


  • Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia
  • Kurs franka zmierza w kierunku 3,86 zł
  • Kurs funta zmierza w kierunku 5,06 zł
  • Kurs dolara zmierza w kierunku 4,8150 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2789 Euro
USDPLN 3,8349 dolar
GBPPLN 4,9866 funt
CHFPLN 3,8919 frank

Kurs euro najniżej od 1,5 miesiąca

Kurs euro nie może zaliczyć poniedziałkowej sesji do udanych. Osłabił się on dziś wobec polskiego złotego o 0,08%. Warto zwrócić uwagę, że spadki te trwają niemal nieprzerwanie od drugiej połowy września br. To właśnie w wyniku tej deprecjacji kurs euro osunął się w okolice 4,2750 zł, co jest najniższą wycena wspólnej waluty od końcówki lipca br.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka poniżej 3,8920 zł

Kurs franka szwajcarskiego osunął się dziś o 0,14%. Wskutek tej deprecjacji CHF osunął się poniżej technicznego 3,8920 zł i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, frank szwajcarski mógłby osunąć się nawet w rejon 3,86 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta pokonuje istotny opór

W odróżnieniu do EUR i CHF, kurs funta zyskuje w poniedziałek 0,38%. Fakt ten sprawił, że notowania pary walutowej GBPPLN znalazły się powyżej horyzontalnego oporu w wysokości 4,9730 zł. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, kurs funta mógłby wzrosnąć 5,06 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara poniżej 3,8350 zł

Kurs dolara traci w trakcie poniedziałkowej sesji skromne 0,06%. Warto zwrócić uwagę, że USD osłabia się względem polskiego złotego niemal nieprzerwanie od początku października. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby dotrzeć nawet w okolice 3,8150 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitBay przenosi się do Estonii i skraca czas weryfikacji nowych użytkowników
Następny artykułBitcoin łapie oddech! Dokąd mogą dotrzeć wzrosty BTC? Analizujemy Wasze kryptowaluty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here