Naga MarketsKurs funta pod presją COVID-19, brytyjskiej polityki oraz BoEFunt szterling cierpi z powodu krótkoterminowych obaw gospodarczych w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. Osłabienie funta jest większe jeszcze ze względu na odreagowanie dolara amerykańskiego

  • Brytyjski rząd nie wyklucza dalszego zaostrzania ograniczeń, by zapewnić spadek infekcji koronawirusa
  • Pogorszenie sytuacji zdrowotnej w UK może odcisnąć piętno na funcie
  • Notowania GBP/JPY odbijają od oporu przy 141,00

Funt pod presją kilku czynników

Zaufanie do fundamentów w Wielkiej Brytanii pozostaje bardzo kruche, zwłaszcza przy zwiększonych obawach o rozwój koronawirusa w najbliższym czasie. Rząd Wielkiej Brytanii ostrzegł, że konieczne może być dalsze zaostrzenie ograniczeń, aby zapewnić spadek wskaźników infekcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Uważamy, że pogorszenie się krótkoterminowych perspektyw wzrostu podwyższyło szacunek pożyczki OBR o 19 mld funtów. To spowodowałoby, że deficyt roku 2020/21 wyniósłby 413 mld funtów, czyli 21% PKB – odnotował RBC Capital Markets.

CitiFX Strategy jest niedźwiedzio nastawiony do funta w relacji do wszystkich głównych walut z wyjątkiem dolara.
– W obliczu bieżącego handlu, COVID-19 i nacisków politycznych, ryzyko bilansu płatniczego powinno mieć wpływ na walutę, ponieważ deficyt na rachunku obrotów bieżących rośnie do rekordowych poziomów w porównaniu z ograniczonymi napływami kapitału – uważa CitiFX Strategy.

Credit Agricole również większą ostrożność w kwestii prognozy dotyczącej funta szterlinga.
Uważamy, że ryzyko dla GBP w najbliższej perspektywie jest spadkowe, zwłaszcza jeśli sytuacja zdrowotna w Wielkiej Brytanii nadal się pogarsza – wnioskuje Credit Agricole.

Kurs funta (GBP/JPY) odbija od oporu

Notowania funta szterlinga w relacji do jena japońskiego wzniosły się w piątek na poziomy widziane ostatnio we wrześniu 2020 roku. Jednak do zamknięcia sesji, para walutowa GBP/JPY wróciła do obszaru oporu w obrębie poziomu 141,00.

fpmarkets

Wspomniany wyżej opór już kilkukrotnie w ostatnim czasie sprawdzał się w swej roli. Dzisiejszy spadek wskazuje na potencjalną powtórkę spadkowego scenariusza. Najbliższe wsparcie znajduje się obecnie w pobliżu 139,50 i zbiega się z 20-dniową średnią kroczącą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here