Kurs funta dociera do wsparcia. GBP/PLN testuje obecnie 4,84 PLNNotowania funta szterlinga bardzo dobrze radzą sobie na od początku obecnego tygodnia. Para walutowa GBP/PLN wzrosła wczoraj o 0,94 proc., a dziś zdołała wyznaczyć nowe maksima, mimo widma hard-Brexitu. Ostatni wzrost spowodował tweet dziennikarza BBC Nicholasa Watta, który wskazywał na odczucia brytyjskich ustawodawców odnośnie zbliżającej się umowy handlowej.

  • Kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego rośnie kolejny dzień
  • Para walutowa GBP/PLN testuje opór w obrębie 4,92 zł 
  • Test oporu wskaże dalszy kierunek
  • Wybicie w górę otwierałoby drogę do okrągłego poziomu 5 złotych

Notowania funta szterlinga na kluczowym oporze – GBP/PLN na wykresie dziennym

Pod koniec minionego tygodnia, notowania funta szterlinga osunęły się do kluczowego wsparcia w okolicach poziomu 4,80 zł. Obszar ten bardzo dobrze sprawdził się w swej roli w lipcu i wrześniu br.

Rezultatem testu wspomnianego wyżej wsparcia na parze walutowej GBP/PLN był sporych rozmiarów byczy pin bar. Skuteczne wybicie w górę z tej formacji podczas poniedziałkowej sesji aktywowało rajd w kierunku północnym.

Z kolei wczorajszy wzrost zaprowadził kurs funta do kluczowej strefy oporu w obrębie 4,92 zł. Jednakże zamknięcie sesji nastąpiło w obrębie tej strefy, a zatem można ją uznać za wciąż obowiązującą.

Kurs funta szterlinga GBP/PLN - wykres dzienny

Kurs funta szterlinga GBP/PLN – wykres dziennyDziś bykom udało się nakreślić nowe maksima, ale opór nadal sprawdza się w swej roli. Może się okazać, że także dziś jego test będzie pozytywny. Dopóki na koniec dnia cena utrzymuje się pod 4,92 zł, istnieje potencjał do odbicia z powrotem w kierunku 4,80 zł.

Gdyby jednak bykom udało się w końcu przełamać opór, otworzyliby sobie drogę do okrągłego poziomu 5 złotych. Na drodze do tego poziomu stoją jeszcze dwie średnie kroczące – 100 oraz 200-dniowa.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here