Kurs funta kontynuuje spadki pod 4,90 zł

Funt szterling powoli przyzwyczaja traderów do spadków. W piątek pokonany został dołek przy 4,9110 z marca br., co otworzyło drogę głębszej przecenie w kierunku 4,86 zł.

Pozostaje pytanie, czy zanim cena osiągnie kolejne kluczowe wsparcie pojawi się jeszcze korekta chociaż częściowo znosząc a ostatnie spadki.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 20 maja 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 20 maja 2019

Dolar znajduje opór na poziomie 3,86 zł

Dolar w relacji do złotego znajduje dziś opór na kluczowym poziomie 3,86 zł, który pozostaje niepokonany od lutego br. W przypadku kontynuacji odbicia, cena może przetestować kanał średnich EMA 10/20 oraz linię trendu wzrostowego widoczną na poniższym wykresie dziennym USD/PLN. Alternatywnie, wybicie górą na zamknięciach sesji powyżej 3,86 zł otwierałoby drogę dalszym wzrostom w kierunku 3,90 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 20 maja 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 20 maja 2019

Euro oddaje zyski z dwóch ostatnich sesji minionego tygodnia

W miniony czwartek na parze walutowej EUR/PLN utworzył się byczy pin bar, który przetestował wcześniejszy opór trójkąta w jakim notowania poruszały się do 9 maja br. Kolejnego dnia euro umacniało się do złotego, co dawało szansę kontynuacji wzrostów.

Niestety, początek obecnego tygodnia prowadzi kurs euro na niższe poziomy. Zyski z piątku i czwartku zostały już zniesione, jednakże dopóki cena utrzymuje się ponad minimami pin bara, formacja wciąż obowiązuje jako prawidłowa. Wzrosty mogą zatem prowadzić kurs do poziomu 4,3142, gdzie wypada ostatni szczyt.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 20 maja 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 20 maja 2019

Frank jako jedyny na zielono

Notowania pary walutowej CHF/PLN na początku tygodnia utrzymują się ponad poziomem 3,81 zł, w okolicach którego wypada zniesienie 61,8% ruchu spadkowego od tegorocznych maksimów. Jeśli frank pozostanie ponad tym poziomem na zamknięciach kolejnych sesji, najbliższym celem dla kupujących może być ostatni szczyt przy 3,8273.

W przypadku cofnięcia, traderzy mogą obserwować jak notowania reagują na kanał średnich EMA 10/20. Lokalne wsparcie znajdziemy w dołku przy 3,7933.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 20 maja 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 20 maja 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here