Naga MarketsTheresa MayNa wieść o nowej umowie ws. Brexitu, kurs funta do dolara zyskał wczoraj ponad 1,4%. Otwarte pozostaje pytanie, czy zmienioną umowę poprze dziś brytyjska Izba Gmin. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się po godz. 20 polskiego czasu. Po południu funt oddaje część wypracowanych wczoraj zysków.

Wczorajszy optymizm na notowaniach funta pojawił się po spotkaniu Theresy May z prezydentem Komisji Europejskiej – Jean-Claude Junckerem. Rezultatem tego spotkania było ustanowienie zmian w umowie dotyczącej Brexitu. Teraz wzywają oni brytyjski parlament do zatwierdzenia umowy.

Jean-Claude Juncker wczoraj przed północą opublikował wpis na Twitterze, gdzie wyjaśnia:
“Nasza umowa zawiera istotne wyjaśnienia i gwarancje prawne w odniesieniu do umowy o rozwodowej i [irlandzkiego] backstopu. Wybór jest jasny: to jest ta umowa lub Brexit może się w ogóle nie zdarzyć. Przywróćmy wyjściu Wielkiej Brytanii uporządkowane zakończenie.
Jesteśmy to winni historii.”

Rozmawiając z dziennikarzami po spotkaniu z premier Theresą May, Juncker powiedział, że celem Unii Europejskie był „uporządkowany” Brexit i trwały pokój w Irlandii.

Zatwierdzenie umowy pozytywne dla funta

Na temat Brexitowych scenariuszy wypowiedział się Rodrigo Catril, starszy strateg walutowy w National Australia Bank Ltd. w Sydney. Jak twierdzi, “Gdyby premier May przeforsowała umowę, byłoby to bardzo pozytywne dla GBP, ale także uniknięcie hard Brexitu i opóźnienie wyjścia nadal byłoby dobrą wiadomością i stawiało GBP w drodze do 1,35 USD.”

Jak widać na wykresie dziennym GBP/USD poniżej, wczoraj notowania odbiły od linii trendu biegnącej od tegorocznego dołka, która dodatkowo zbiega się z okrągłym poziomem 1,31. Zamknięcie dnia nastąpiło blisko 1,3190, a dziś kurs znalazł się w okolicach 1,33.

Obecnie znaczna część wypracowanych zysków została oddana i zdaje się, że ponownie przetestowana zostanie linia trendu oraz poziom 1,30. Pokonanie tej strefy otwierałoby drogę w kierunku 1,2784. Gdyby jednak sprawdził się scenariuszu Catrila, kurs funta w drodze o 1,35 musiałby jeszcze zmierzyć się z oporem na 1,3300/50.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

GBPUSD - wykres dzienny z 12 marca 2019 roku-2tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here