Naga MarketsKUrs euro sprzedaż detalicznaPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy dane brytyjskiego Office for National Statistics (ONS), sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym kształtowała się na poziomie 2,7%, natomiast w ujęciu miesięcznym obserwujemy spadek o 0,2%. W pierwszych minutach po danych możemy obserwować niewielką reakcję na funcie brytyjskim. Zaraz po publikacji kurs ruszył kilka pipsów w dół, po czym aktualnie odbija na kilkanaście pipsów.


Kurs funta po danych o sprzedaży detalicznej

Sprzedaż detaliczna 2.7% r/r
Oczekiwano 2.8% r/r
Poprzednio: 3.4% r/r (rewizja z 3.3%)

Sprzedaż detaliczna: -0.2% m/m
Oczekiwano: 0.0% m/m
Poprzednio: 0.4% m/m (rewizja z 0.2%)

Sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Patrząc na kurs GBPUSD możemy zauważyć mieszaną reakcję. Zaraz po publikacji funt ruszył kilak pipsów w dół, po czym w drugiej minucie możemy obserwować odbicie. Aktualnie kurs znajduje się w rejonach dzisiejszego maksimum i niewykluczony jest ruch w kierunku wczorajszych szczytów.

Wykres GBPUSD
GBPSUD M1

Zobacz także: Banki centralne w natarciu, za nami Fed i BoJ, a za chwilę SNB i BoE

Patrząc w szerszej perspektywie na notowania funta brytyjskiego, możemy stwierdzić, że kurs znajduje się w wyraźnym impulsie wzrostowym (przynajmniej na interwale H1). Jeśli obecny sentyment się utrzyma, istnieje szansa na atak strefy oporowej zaznaczonej kolorem różowym. O większych spadkach można myśleć dopiero w momencie wybicia dołem wsparcia przy 1,2400. Wynika ono z układu 1:1 oraz minimów z 16 i 17 września.

Wykres GBPUSD
GBPSUD H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here