A:Images Money CC Attribution License

Na początku tygodnia złoty odrabia część strat z ostatnich kilku dni – w efekcie kursy walut takich jak euro, dolar, frank i funt zauważalnie tracą. USD osuwa się do 3,79 zł, a funt kieruje w stronę okrągłego poziomu 5 zł. Sprawdź jak będzie rozwijała się sytuacja na notowaniach w poniedziałek, 25 marca oraz w całym nowym tygodniu.


Kurs dolara po 3,79 zł, USD/PLN zaczyna tydzień od spadków

Notowania USD/PLN pod koniec minionego tygodnia testowały poziom powyżej 3,81 zł, jednak ostatnie pięć dni handlowych marca otwiera się ponownie poniżej istotnego oporu na 3,80 zł. W efekcie kurs dolara może tracić do złotego, a ten ma szansę na kontynuację trendu spadkowego zaburzonego w czwartek i piątek.

kurs dolara 25 marca
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym

4,30 jednak za mocne dla EUR/PLN? Kurs euro nie pokonuje oporu

Na przestrzeni minionego tygodnia kurs euro testował dolną i górną bandę średnioterminowej konsolidacji, w piątek próbując wybijać 4,30. Ostatecznie jednak EUR/PLN Zamykał się poniżej i w poniedziałek widzimy reakcję podażową na korzyść złotówki. Dopóki cena utrzymuje się pomiędzy zaznaczonymi na zielono liniami w grę wchodzi range trading.

kurs euro 25 marca
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) koryguje w poniedziałek

Kurs franka łapie oddech, CHF/PLN poniżej 3,82 zł

W piątek CHF/PLN testował najwyższe poziomy od początku roku i jednocześnie górne ograniczenie wielomiesięcznej konsolidacji. Poniedziałek, podobnie jak na innych parach złotowych, przynosi jednak korektę spadkową, w efekcie czego kurs franka oddala się od górnej bandy ruchu bocznego i wraca poniżej pułapu 3,82 zł. Dopóki cena utrzymuje się jednak nad maksimami marcowymi, złotówka nadal będzie znajdowała się pod presją.

kurs franka 25 marca
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym

Kiedy kurs funta poniżej 5 zł? GBP/PLN oddaje część zysków

Zachowania złotówki do głównych przeciwników rynku walutowego od ponad tygodnia są niemal lustrzane. Potwierdza to kurs funta, który podobnie jak dolar, euro i frank, traci w poniedziałek, korygując piątkowe zyski. GBP/PLN wyraźnie zbliża się ponownie do okrągłej granicy 5 złotych, która od połowy lutego jest notorycznie wybijana. Notowania konsolidują jednak na wysokości lokalnych maksimów i dopiero wyraźniejsze pokonanie 5,06 zł pozwoli na dalszą aprecjację funta.

kurs funta 25 marca
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) znowu bardzo blisko 5 zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here