Naga MarketsKurs funta po 1,45 USD za rok. Dolar zyska do jena - prognoza INGAnalityk ING Chris Turner przyglądał się, jak kurs dolara może radzić sobie wobec funta i jena. W perspektywie roku, funt szterling może poradzić sobie lepiej lepiej od greenbacka. Dolar ma być natomiast mocniejszy od jena.

Kurs funta zdominuje dolara według ING

— W świecie podzielonym między obawy związane ze wzrostem gospodarczym, niską inflacją, luźną polityką monetarną oraz zaufaniem do ożywienia /zaostrzenia polityki, Bank Anglii niedawno zdecydował się dołączyć do tego ostatniego obozu. Pomimo rosnącej liczby przypadków Covid-19, prognozy wzrostu były dobrze utrzymane, a BoE uważa, że konieczne będzie zacieśnianie polityki w trzyletnim horyzoncie prognozowania – napisał Chris Turner z ING.Rynki wyceniają obecnie pierwszą podwyżkę stóp proc. w Wielkiej Brytanii na listopad 2022 r. Plany może natomiast pokrzyżować gwałtowny wzrost bezrobocia w UK po zakończeniu programu urlopowego we wrześniu.

W perspektywie najbliższego kwartału, ING spodziewa się wzrostu kursu funta do 1,42 USD, a w perspektywie pół roku / roku prognoza zakłada osiągnięcie poziomu 1,45 USD.

Kurs dolara do jena po 115,00 za rok?

Chris Turner z ING powołuje się na zespół ds. strategii obligacji, który uważa, że rentowności amerykańskich obligacji powinny rosnąć we wrześniu. To z kolei miałoby wspierać dolara, nawet jeśli spekulanci mocno już siedzą w shortach w JPY.

Największe ryzyko dla USD/JPY stanowi obecnie wariant Delta koronawirusa. Zamknięcie Azji, a przede wszystkim Chin może skłaniać do ponownej oceny globalnego wzrostu i wyceny akcji.

fpmarkets

invest

Turner prognozuje wzrost notowań USD/JPY do poziomu 115,00 w perspektywie 12 miesięcy. W krótszym horyzoncie – najbliższego kwartału, prognoza zakłada wzrost kursu dolara do 111,00 JPY.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax spekulant | kurs akcji famur | Jak handlować w Plus500 | benefit kurs akcji | notowania mwig40 | echo investment akcje kupno | lotos giełda |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here