Naga MarketsKurs funta po 1,45 USD do końca 2022 r., prognozuje Ebury. Covid-19 traci na znaczeniu, na rzecz banków centralnychTraderzy coraz mniej uwagi kierują na pandemię koronawirusa jeśli chodzi o kurs dolara, euro i funta. Znacznie bardziej koncentrują się natomiast na potencjalnych decyzjach banków centralnych, które miałyby pomóc w zwalczeniu wysokiej inflacji.

Kurs funta po 1,45 USD do końca 2022 r.

Powszechna dostępność szczepionek w USA, Wielkiej Brytanii i większości krajów Unii Europejskiej pomaga złagodzić wpływ pandemii na te gospodarki. Tymczasem uwolnienie stłumionego popytu konsumenckiego w połączeniu z niedoborami podaży spowodowało wzrost inflacji w USA. Dotyczy to także większości krajów rozwiniętych.— W obliczu wygasania obaw związanych z pandemią, oprócz lokalnych wybuchów infekcji wariantem Delta, uważamy, że głównym motorem napędowym walut w drugiej połowie roku będzie reakcja banków centralnych na rosnącą presję inflacyjną – napisali w nocie analitycy Ebury.

Istnieje szansa, że Bank Anglii wcześniej niż Fed czy EBC zacznie normalizować swoją politykę pieniężną. To według Ebury miałoby pozwolić funtowi odnotować „rozsądne zyski” w stosunku do dolara amerykańskiego.

Według Ebury dolar ma stracić na wartości „w porównaniu do większości swoich konkurentów. Niedźwiedzia perspektywa dla greenbacka według Matthew Ryana z Ebury opiera się na jego optymizmie wobec globalnego ożywienia gospodarczego.

Ponadto, Ebury spodziewa się, że FOMC przyjmie dość ostrożne podejście w kwestii podnoszenia stóp procentowych. Analitycy przewidują, że para walutowa GBP/USD wzrośnie do 1,45 do końca 2022 r.

fpmarkets

Wczoraj kurs funta w relacji do dolara osunął się o 0,77 proc. W rezultacie notowania kabla wróciły pod 200-dniową średnią. Najbliższy, kluczowy obszar wsparcia stanowi teraz strefa w obrębie poziomu 1,36 USD.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotówki | ranking giełd kryptowalut | gpw pkp cargo | dzisiejszy kurs forinta | bitcoin aktualności | mrc akcje | rubel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here