Naga MarketsAnalitycy walutowi Goldman Sachs (GS) zachowują ostrożność w stosunku do perspektyw kursu funta szterlinga. Widać zarówno pozytywne jak i negatywne czynniki w odniesieniu do GBP, a fundamenty są mieszane. Goldman nie spodziewa wzrostu stóp procentowych w Wielkiej Brytanii do 2025 r., co ma osłabić obecne wsparcie waluty.

Kurs funta po 1,45 USD w perspektywie 12 miesięcy 

Bank nadal oczekuje, że kurs funta do dolara (GBP/USD) umocni się do 1,45 w perspektywie 12-miesięcznej. Ten ruch jest jednak zależny od osłabienia dolar.W porównaniu z innymi bankami inwestycyjnymi, Goldman zajmuje również wyraźnie odmienne stanowisko w sprawie polityki pieniężnej Banku Anglii (BoE).

Analitycy GS oczekują bowiem, że Bank Anglii uzna, iż ​​odwrócenie programu zakupu aktywów będzie miało pierwszeństwo przed podniesieniem stóp procentowych w miarę postępującego ożywienia gospodarczego. W tym kontekście oczekują, że stopy procentowe nie zostaną podniesione z obecnego 0,1% przez co najmniej 3 lata.

Opór przed podniesieniem stóp procentowych będzie miał tendencję do ograniczania potencjalnego wzrostu notowań GBP, nawet jeśli wpływ ten zostanie w pewnym stopniu zrekompensowany mniejszym bilansem.

Goldman Sachs obawia się wzrostu napięć handlowych w średnim okresie w związku Brexitem. Ryzykiem dla gospodarki ma być także planowane zakończenie programu urlopowego we wrześniu br.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Analitycy optymistycznie spoglądają natomiast na plany brytyjskiego rządu. 

— Nasi ekonomiści spodziewają się, że jesienny budżet zawrze program fiskalny zwiększający produktywność, który może podnieść perspektywy wzrostu w Wielkiej Brytanii w średnim okresie – uważa Goldman Sachs.

Wsparciem dla notowań GBP/USD ma być osłabienie dolara w związku z globalnym ożywieniem gospodarczymi i stabilnymi perspektywami politycznymi głównym banków centralnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkobp | akcje gpw | internetowy kurs funta | bitcoin informacje | dax notowanie | kurs jena | kurs dax |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here