Naga MarketsBKurs funta po 1,37 USD, jeśli wirus odpuści, a UK i UE zawrą umowę - Westpac Wielka Brytania wciąż notuje bardzo dużo przypadków zakażeń koronawirusem. Wydaje się jednak, że osiągnęły już swój szczyt. Jeśli spadającej liczbie chorych na COVID-19 będzie towarzyszyć zawarcie umowy handlowej między Unią Europejską a Wielką Brytanią, to kurs funta może kierować kierować się do poziomu 1,37 USD, uważają ekonomiści w raporcie Westpac. W przeciwnym razie para walutowa GBP/USD może spaść do 1,30.

  • UE i UK mogą zawrzeć umowę handlową w najbliższy poniedziałek
  • Potencjalne porozumienie miałoby umocnić funta
  • Przewaga w walce z pandemią również mogłaby wesprzeć GBP

Umowa handlowa i koronawirus

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że unijni dyplomaci wskazują na potencjalną umowę między UE i UK w sprawie przyszłych stosunków handlowych i bezpieczeństwa już na początku przyszłego tygodnia, gdyż obie strony zbliżają się do porozumienia w sprawie największych punktów spornych.

Zobacz też: Strategia – Twoje pierwsze spotkanie z rynkiem. Webinar z Wikingiem dziś o 20:00

Media podchwyciły ten temat, a zatem rozczarowanie jest teraz prawdziwym ryzykiem dla rynków. Nadzieje na porozumienie utrzymywały ostatnio kurs funta powyżej 1,30 USD, więc faktyczna transakcja może podnieść notowania GBP/USD jedynie w kierunku 1,35, podczas gdy załamanie rozmów może spowodować, że funt spadnie w kierunku 1,27 – uważają analitycy Westpac.

– Wydaje się, że dane dotyczące nowych przypadków COVID-19 zmieniły się w ciągu ostatnich 10 dni przy pełnym lockdownie obowiązującym do co najmniej 2 grudnia. Jeśli Wielka Brytania będzie w stanie przynajmniej w pewnym stopniu złagodzić ograniczenia przed Bożym Narodzeniem, może nastąpić znaczące polepszenie nastrojów – wnioskuje Westpac.

– Jeśli dodamy do tego porozumienie handlowe, perspektywy pełnej zmiany zakresu dla GBP/USD mogą przywrócić potencjał testu obszaru między 1,37-1,40. Jednakże, kolejne dwa tygodnie okażą się tu krytyczne – dodał Westpac.

fpmarkets

Spadki na GBP/USD wyhamowały

Notowania funta osuwały się w nocy jaki i o poranku dzisiejszej sesji. Jednakże, sprzedający nie zdołali pokonać 200-okresowej średniej, która posłużyła jako wsparcie.

Para walutowa GBP/USD nadal pozostaje pod strefą oporu w okolicach 1,3270. Kontynuacja trendu wzrostowego będzie możliwa po ewentualnym wybiciu wczorajszy maksimów

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here