Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas wtorkowych notowań odbija od istotnej strefy. Para GBP/USD rośnie broniąc poziom, który z punktu widzenia średniego terminu stanowi bardzo istotną strefę wsparcia – która jeśli zostanie przełamana wówczas można będzie mówić o powrocie do pro-spadkowego akcentu z interwału H4 i wyżej. W tym momencie jednak inwestorzy powinni skupić się na tym w jaki sposób para odbije od strefy popytowej, ponieważ równolegle może stanowić to relatywnie dobrą okazję inwestycyjną w perspektywie kilku kolejnych sesji handlowych. 


Perspektywa mocniejszych spadków na parze GBP/USD została chociaż chwilowo wstrzymana, ponieważ istotny poziom wsparcia został – przynajmniej chwili – obroniony. W tym momencie oczy inwestorów skierowane są na parze w kontekście możliwości wygenerowania mocniejszych ruchów: ku górze, jeśli wsparcie to zostanie po raz kolejny obronione, lub na południe – jeśli zostanie ono w ciągu najbliższych sesji handlowych przełamane. Funt zdecydowanie wpisuje się w najbardziej rokującą parę na ten tydzień, – dlatego warto obserwować ją z interwału H1.

Kurs funta odrabia – para GBP/USD na wykresie H1

Z perspektywy H1 kurs funta w ostatnich dniach osłabiał się względem dolara amerykańskiego – jednak widocznie w tym momencie strona popytowa zareagowała wyhamowując wcześniejsze spadki. Pytanie jakie się w tym momencie nasuwa tylko to czy wyhamowanie jest chwilowe – czy też stanowcze, mogące ponownie wzbić wykres powyżej poziomów 1,30 / 1,31 USD. W tym momencie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, który warto obserwować jest podejście pary GBP/USD w okolice poziomu oporowego 1,30325 oraz ponowne zejście w okolice wsparcia wytyczanego z interwału H4/D1. Dopiero wtedy powinno zostać finalnie rozstrzygnięte, czy para funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara obroni wsparcie mogąc wywołać ruch pod poziom 1,31350 widoczny na poniższym wykresie – czy para rozpoczyna w tym momencie głębsze zejście – nawet z celem 1,29200 / 1,28000.

wykres Kurs funta GBPUSD 23 kwietnia 2019
Kurs funta GBPUSD 23 kwietnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here