Brexit: Kurs funta do dolaraCzwartkowa sesja przyniosła ze sobą całkiem sporą zmienność na rynku walutowym. Największym przegranym dnia okazał się kurs funta, który w dniu wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii osunął się aż o 0,54%. Zdecydowanie lepiej radził sobie natomiast kurs dolara, który wzrósł w czwartek o 0,29%. 


Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 12 grudnia 2019 r.

  • Polski złoty osłabia się wobec euro, franka szwajcarskiego, funta szterlinga i dolara amerykańskiego
  • Kurs euro EURPLN zyskuje 0,11%
  • Kurs franka szwajcarskiego CHFPLN traci 0,04%
  • Kura funta GBPPLN spada o 0,54%
  • Kurs dolara USDPLN zyskuje 0,29%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8591 zł 12.12.2019, godzina 20:00
Kurs euro EURPLN 4,2873 zł 12.12.2019, godzina 20:00
Kurs funta GBPPLN 5,0504 zł 12.12.2019, godzina 20:00
Kurs franka CHFPLN 3,9129 zł 12.12.2019, godzina 20:00

Kurs euro znów zyskuje

Kurs euro zyskuje w trakcie czwartkowej sesji 0,11%. Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzecia wzrostowa sesja w tym tygodniu. Spoglądając na wykres pary walutowej EURPLN zauważymy, że jeżeli tylko wzrosty byłyby kontynuowane, kurs euro mógłby w najbliższym czasie dotrzeć nawet w rejon 4,2960 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego w trendzie bocznym

Kurs franka szwajcarskiego traci w trakcie czwartkowej sesji 0,04%. Spoglądając z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że rynek dotarł w okolice technicznego wsparcia. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi dolne ograniczenie trwającej od 12 listopada br. konsolidacji, dopiero jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji CHF.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta pikuje pod presją wyborów w UK

Kurs funta traci w trakcie czwartkowej sesji aż 0,54%. Fakt ten sprawił, że notowania GBP osunęły się poniżej 5,0530 zł. Biorąc jednak pod uwagę odbywające się dziś wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, bezzasadne byłoby określanie przyszłej ścieżki notowań kursu funta w oparciu o analizę techniczną. Wiele będzie bowiem prawdopodobnie zależało od wyników wyborów, które poznamy jutro o poranku.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara znów powyżej 3,8590 zł

Kurs dolara zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji 0,26%. Spoglądając jednak z nieco szerszej perspektywy na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że rynek w dalszym ciągu znajduje się w trwającej od 29 listopada br. tendencji spadkowej, która mogłaby w konsekwencji doprowadzić kurs dolara nawet w rejon 3.81 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii 2019 | Makrologia: Co z tym Brexitem?
Następny artykułBlok po 22 – 12 grudnia 2019: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here