Naga MarketsKurs funta. Para EUR/GBP cechować będzie się kierunkiem bocznym, po czym spadnie do 0,84 na koniec rokuW oczekiwaniu na czwartkowe posiedzenia BoE (Banku Anglii) para walutowa EUR/GBP może cechować się większą zmiennością, choć analitycy Radobanku wskazują, że dalej poruszać będzie się ona w kierunku bocznym, z planowanym spadkiem do 0,84 na koniec roku.

Para EUR/GBP z kierunkiem bocznym

Już jutro, 5 sierpnia, odbędzie się posiedzenie Banku Anglii. W związku z tym, jak wskazują analitycy Rabobanku, funt szterling może doświadczać nieco większej zmienności w oczekiwaniu na kluczowe decyzje. Obecnie oczekiwania analityków wskazują, kurs EUR/GBP nadal cechować będzie się kierunkiem boczny, po czym spadnie w kierunki 0,84 końcem roku.– Od początku marca było bardzo mało okresów prawdziwego kierunku na EUR/GBP. Średnia cena pary walutowej w tym okresie jest bardzo bliska 0,86, a prawie cała aktywność mieściła się w przedziale 0,85-0,87. Pod koniec lipca funt znalazł się pod presją szerokiego ruchu rynkowego typu risk-off, który zbiegł się z gwałtownym wzrostem liczby wariantów Delta w Wielkiej Brytanii. Najwyraźniej nie jest to tylko zjawisko brytyjskie i GBP odzyskał równowagę. – wskazują ekonomiści Rabobanku.

Większa zmienność przed posiedzenie BoE

W czerwcu 2021 sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii pokazała swoją siłę, jednak dane sondażowe wskazują na możliwość spadku dynamiki wzrostów. Niedobory w półprzewodnikach wpłynęły m.in. na spadki w produkcji samochodów, a informacje o niedoborach siły roboczej, szczególnie w sektorach takich jak transport i łańcuchy dostaw żywności, i tak wyglądają nieco optymistycznie, wskazują analitycy.

Brytyjskie wskaźniki PMI zarówno dla sektora produkcyjnego, jak i usługowego w lipcu rozminęły się z oczekiwaniami. Sytuacja ta zapewne dodatkowo wzmocni oczekiwania rynku do tego, że prezes Banku Anglii (Andrew Bailey) po raz kolejny zaprezentuje bardzo ostrożny ton wobec ewentualnego zaostrzenia polityki monetarnej, pomimo bardziej jastrzębich nastrojów niektórych przedstawicieli, jak Saundersa i Ramsdena.

– GBP może być świadkiem nieco większej zmienności przed sierpniowym posiedzeniem BoE, choć na razie spodziewamy się kontynuacji handlu przedziałowego w EUR/GBP. Od pewnego czasu utrzymujemy cel na koniec roku na poziomie 0,84. Zbiega się to z zakończeniem programu QE Banku, choć wsparcia dla GBP może wymagać również nieco bardziej pewny siebie ton ze strony BoE. – dodają także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs akcji | pkp cargo akcje opinie | korona islandzka kurs | złotówka | wirtualna polska akcje wykres | forex konto | lew kurs |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here