Kurs funta ostro w górę, złoty traci ponad 1,2%, euro, frank i dolar również zyskują
Kursy głównych walut w środę wieczorem

Środowa sesja zdecydowanie nie należy do polskiego złotego. Dziś nasza waluta traci do euro, dolara, funta i franka. Złotówka osłabia się najmocniej do funta brytyjskiego, gdzie ruch wynosi ponad 1,2 proc. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w środę do euro, dolara, funta, i franka
  • Złotówka przeceniła się dziś ponad 1,2 procent do funta brytyjskiego 
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9767 zł 01.07.2020, godzina 18:50
Kurs euro EURPLN 4,4777 zł 01.07.2020, godzina 18:50
Kurs funta GBPPLN 4,9620 zł 01.07.2020, godzina 18:50
Kurs franka CHFPLN 4,2050 zł 01.07.2020, godzina 18:50

Kurs funta GBP/PLN wystrzelił w górę

W środę wśród głównych walut w ujęciu z polskim złotym, największą zmienność obserwujemy na kursie funta. Złoty znajduje się dziś ponad 1,2% pod kreską w ujęciu do brytyjskiej waluty.

Tym samym para walutowa GBP/PLN kontynuuje odbicie z jakim mieliśmy do czynienia podczas wczorajszej sesji. Pomimo, że w średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej, tak dynamika wzrostów w ostatnich dniach robi wrażenie. Aktualnie notowania mogą się kierować w stronę oporu przy poziomie 4,9870 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei najbliższe wsparcie wypada przy poziomie 4,91 zł, który został roztrzaskany podczas dzisiejszej sesji.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN ostro w górę

Kurs dolara ponownie w strefie oporu przy 3,97 zł

Również dolar amerykański znajduje się dziś na plusie. Pod koniec ubiegłego tygodnia para walutowa USD/PLN wkroczyła w strefę oporową przy 3,97 zł, a na początku tygodnia obserwowaliśmy odbicie. Sprzedający nie przejęli jednak inicjatywy i dziś poziom jest ponownie testowany. Obszar zaznaczony kolorem zielonym pozostaje kluczowy. Jeżeli nie dojdzie do jego wybicia, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki. Z kolei w przypadku jego zanegowania, ruch wzrostowy może się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN ponownie w strefie oporowej

Kurs euro do złotego wybije geometrię?

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na ponad 0,8% plusie. Notowania EUR/PLN po raz kolejny testowały dziś kluczowy opór, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Aktualnie notowania znajdują się powyżej, dlatego też zamknięcie dnia na obecnych poziomach, bądź wyżej, będzie świadczyć o przewadze kupujących i możliwych dalszych wzrostach w końcówce tygodnia.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN próbuje wybić geometrię

Kurs franka CHF/PLN wraca powyżej oporu

Frank szwajcarski zyskuje dziś ponad 0,7% do złotego. Para walutowa wybiła ponownie znajduje się dziś powyżej oporu przy 4,1850 zł, co przemawia za ruchem w kierunku poziomu 4,24 zł. Niemniej warto zauważyć, że w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna, dlatego zamknięcie się na obecnych poziomach nie będzie jednoznaczne z pojawieniem się sygnału kupna.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN powyżej ważnego oporu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here